dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar aga_ada
    podzielam twe samopoczucie ja upatrzyłam sobie piękny zestaw w odcieniu kasztanowym bogena i cóż nasza pani Kochanka (czyt. kredyt) sprowadziła mnie na ziemię dość drastycznie przebolałam i będzie cementowa dachówka .....
  2. Avatar koka1
    Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji co do miejsca swoich zakupów, zobacz propozycje firmy Ambit z Gdańska. Mają bardzo dużo placówek w całym pomorskiem. Dla mnie ich przedstawiciel i nawet sam szef, robili wycenę płaskich, betonowych dachówek. Firma - jak dla mnie w dziedzinie pokryć dachowych - pierwsza liga, bardzo brakuje mi jej odpowiednika w moim województwie. Do naszej współpracy niestety nie doszło (brak odpowiedniej kasiory na realizację marzeń inwestorskich), ale gdyby miało, musiałabym jechać aż do Kwidzyna, tam była ich najbliższa mnie, hurtownia.
    No i co ważne, są bardzo podatni na negocjowalność
  3. Avatar koka1
    Twój temat do "przyczepienia się", też dyskusyjny
    Nawet na Twoim dachu, blacha byłaby cichsza, bo masz pełne deskowanie - to pierwsze krycie bardzo wycisza odgłos deszczu padającego na blaszkę.
    Poza tym, w bungalowach z nieużytkowym poddaszem (jak mój), dodatkowe wyciszenie daje warstwa wełny układana w lekkim stropie.

    Nie trzeba mieć blachy na dachu, żeby słyszeć bębnienie deszczu - jak ktoś ma nawet ceramikę, a posiadając użytkowe poddasze, znaczny hałas powoduje deszcz padający na okna dachowe.
    Tyle, w kwestii wyjaśnień.
    A poza tym, to mam bardzo mocne postanowienie, by 21 grudnia przyszłego roku, usiąść z mężem już w nowym domu przy naszym ciepło dającym "akwarium" i w blasku jego płomieni, grzanym winem wznieść toast za mojego kochanego Inwestora, bo tego dnia, na pewno będą jego imieniny, zaś w inne naznaczone okoliczności - nie wierzę...
    Pozdrawiam
  4. Avatar qwerty2
    No to biję się w piersi.
    Nie mam wiedzy w zakresie blachodachówek. 3 % odpadu - to znakomity wynik.
    Kupowanie dachówki ceramicznej ze względu na ponad 100 letniokres użytkowania jest absurdalne, dlatego ja kupuję bo mi się bardzo podoba.
    Ja jeszcze małe zastrzeżenie do blachodachówki - gdy pada deszcz - hałas się przenosi na pomieszczenia poniżej. Nie jest to wada znacząca - ot tak by się przyczepić .
    Gratuluję fajnych dachówek. 40 lat, ech kto tyle będzie żył, przecież w przyszłym roku koniec świata.
  5. Avatar R&K
    u mnie brama 2x mniejsza i cena tez
    ale drzwi za to beda 2x drozsze
  6. Avatar Blacky
    Super, super, super. I, oby do świąt
  7. Avatar Ania & Krzyś
    Ale po budowie będzie można z tych milionow zdjec, wybrac sobie 200 najlepszych i zrobic "mily sercu" album.
  8. Avatar koka1
    A w tym poście, zaoponuję i to znacząco.

    Blacha, blasze, nie równa. Są różne już dziś gatunki powłok, dające bardzo długie okresy gwarancji, także nie każdy dach, jak zaprezentowany na zdjęciu, musi tak wyglądać po latach.
    W temacie odpadu blachy przy dachach wielospadowych, też się nie do końca zgodzę.
    Wszelki rozwój postępu i cywilizacji sprawił, że aktualnie można kupić małogabarytowe dachówki stalowe, w których nawet najbardziej fantazyjny dach ma zaledwie kilkuprocentowy odpad.
    Przyznaję, że po bardzo wielu dylematach, taką właśnie wybrałam, dachówka panelowa o wymiarach ok. 70/125, wykonana w powłoce pural, na którą otrzymam 40 letnią gwarancję.
    Wg opinii fachowców, jej odpad na moim dachu kopertowym wyniesie 3%.
    Niestety tania nie jest, w jej cenie mogłam sobie pozwolić nawet na tańszą ceramikę, jednak walory estetyki i wyglądu, przeważyły.
  9. Avatar Spirea
    Z fotki widać, że jesteś dopiero przed etapem, gdzie się te ceny mocno zaczną rozjeżdzać od kosztorysu.
    Na moim przykładzie - brama 5000x2250 - 7300 zł, drzwi 3100 zł.
  10. Avatar Tomasz231
    Dobre, dobre No to do zobaczenia.... W święta hehe
    Pozdrawiam
  11. Avatar qwerty2
    Jest świetna, podobno tą rasę można nauczyć do 200 komend, to już jakis prosty język programowania opanuje.
    Miałem już kilka psów, ale tak niezależnego uparciucha - jeszcze nie.
    Pochłonęła już kilka par butów, ten dywan na którym leży - też już go nie ma. Pewnego dnia wróciliśmy z pracy i pomyśleliśmy " a po co nam ten dywan - bez niego też ładnie"
    bynajmniej nie żałuję, ale domek z ogródkiem mógłby być - bo w mieszkaniu się trochę nudzi jak jestem w pracy. Ma kilka imion - oprócz właściwego , ponieważ ma czerwoną obróżę - moja żona mówi o niej "ta małpa w czerwonym",
    aaa i jeszcze ma wzrok otwierający lodówkę )))
  12. Avatar R&K
    "Schuco posiada: .... "
    ja kupuję 82+ jeszcze cieplejszy profil - 8 komorowy z szybka 0,5 i okna wychodzą mi od Uw = 0,64 do ok 0,8 W/m2K. - wyniki mam w pracy więc dziś dokładnie nie podam przykładów
    nie grubość profilu ale jego jakość decyduje ....

    ale masz racje - ważne że nasze okna należą do tych NAJ...
  13. Avatar qwerty2
    DOM PASYWNY - to żeś mi przymercedesił, że tak powiem,
    Wrzuciłem w gogla "mercedes wśród okien "- i wyszło mi:
    Schuco SI 82 grubość profilu 82 mm
    KÖMMERLING EuroFutur 5K Classic - profil aż 70 mm
    VEKA. 6-cio komorowa rama o grubości 90mm, pakiet 3 szyb o współczynniku U=0,5
    PCV Salamander rama o grubości 76mm
    Wchodzisz do salonu okiennego a jak byś był w Dubaju - mercedes na mercedesie i mercedesem pogania.

    Schuco posiada: z szybą o współczynniku Ug=0,7 W/m²K można wykonywać okna wysoko energooszczędne o współczynniku Uw=0,9 W/m²K
    zbadana wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230mm x 1480mm, przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiąga wartość Uw = 0,84 W/m2K.

    Vetrex przy współczynniku Ug=0,7 W/m²K ma identyczny wynik Uw=0,9 W/m²K, przy Ug=0,6 W/m2K nie znalazłem, mam za to Ug=0,5 W/m2K i na poszczególnych oknach mam Uw od 0,76 do 0,85.

    Nie do końca to jest ważne. Ważne, że obaj mamy fajne okienka. Jeśli ktoś ma Drutexa - też niech się nim cieszy - w końcu "drutex - najlepsze okna". Zgadzam się, że ważny jest stosunek jakości do ceny, wybraliśmy różne firmy - a jak sądzę tak naprawdę kupiliśmy to samo.
  14. Avatar koka1
    Cytat Napisał Mona7
    koka1 co to jest ten elektrozaczep?? Strasznie jestem ciekawa
    Sorki, Mona, dopiero dojrzałam Twoje pytanie.
    Ten elektrozaczep jest potrzebny, gdy montuje się pochwyt od zewnętrz, a jego odpowiednikiem wewnątrz jest klamka. W standardowym posiadaniu pochwytu, drzwi teoretycznie można tylko otwierać od środka (klamką), a od zewnątrz tylko kluczem.
    Posiadając małe, wciąż biegające dzieci, to trochę byłoby problematyczne, bo drzwiami wejściowymi, dzieciaki do domu już by się nie dostały. Dlatego potrzebny jest właśnie elektrozaczep. Dzięki temu wynalazkowi, można sobie ustawić opcje "dzień i noc" i wtedy w dzień elektrozaczep nie funkcjonuje i drzwi można od zewnątrz otworzyć po prostu popychając je za pochwyt. Funkcja "noc" powoduje działanie tradycyjnego elektrozaczepu (otworzyć można tylko kluczem lub klamką od środka).
    Ot co.
    Zasada działania, prawie że identyczna z blokowymi domofonami.
  15. Avatar R&K
    a ja powiem Wam tak - przede wszystkim problem pojawia się gdy nie wie się jakich okien się szuka - ja postawiłem na najlepsze również z ciepłym montażem i w śród firm na rynku porównywałem oferty - również pod kątem parametrów Uw, i tak okazywało się że jakaś tam super firma znana i reklamująca się ma drogo i gorsze parametry niż te co wybrałem pierwotnie ... ostatecznie stanęło na Oknach opartych na profilu Schuco SI 82+ - to takie okna moim zdaniem zasługują na miano "Mercedesa wśród profili PCV" a firmą która najtaniej mi je dostarczy i najtaniej zamontuje jest VILLERGRAN - Fabryka Okien Szewpol plus Sp. z o.o., Przeworsk, za same kotwy JBD 35 nośnych i 91 bocznych/górnych płace TYLKO 3 tys brutto !!!!
    oferta na te same okna (ten sam profil, te same wymiary, ten sam montaż) z innej fabryki otrzymałem u innego sprzedawcy na ok 10 tys więcej !!!!
  16. Avatar Dominika i Łukasz :)
    Witaj, kocham zwierzęta i takiej decyzji nigdy się nie żałuje, nawet jak pochłonie kilka par butów, nieźle wygimnastykowana, a to spojrzenie... wow
  17. Avatar koka1
    Dobre posunięcie!
    A kiedy ów zakup zamierzałbyś dokonać? Jak się przeprowadzisz do własnego domu i latać będziesz wokół niedziałających detali?
    GWARANTUJĘ, wtedy nie miałbyś najmniejszych szans ułożyć tej istoty, a tak?
    Teraz masz na pewno dużo więcej czasu, niż później.

    GRATULUJĘ,
    i to jest jak najbardziej, dobre posunięcie "z wyprzedzeniem".
    Pozdrawiam.
  18. Avatar Mona7
    Ale ją chyba było warto kupić. CUDNA!!!
  19. Avatar koka1
    Ale ten "dodatkowy rabat", to tylko na parapety, czy na wszystkie produkty?
    Dobra wiadomość, może można jeszcze trochę ponegocjować naszą kompleksową wycenę?
  20. Avatar qwerty2
    To tyle jeszcze podpowiem, jeśli chodzi o MS będę montował ich parapety marmurowe. Do tego jeszcze chwila ale juz leżą i oko cieszą. Mają kilkadziesiąt wzorów, ale od ręki 3 konglomeraty i 1 marmur. I mnie marmur zadowala pod względem estetycznym. Ceny za te gotowe - umiarkowane.
    http://www.ms.pl/index.php/produkty/...ienia/parapety
    na tym linku akurat na Iym zdjęciu
    a tu ceny netto:
    http://www.ms.pl/index.php/cenniki/parapety
    i co ważne, jak się ma znajomego pośrednika idzie dostać od tych cen 21% upustu
Strona 1 z 3