dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Olkalybowa

  1. Olkalybowa - w drodze do domu.

    Nastał koniec weekendu jestem Wam winna sprawozdanie.
    Pokoje wymalowane, wykładzina położona całe 65 m2.
    Zapraszam na sesje zdjęciową:
    - pokój prawy:

    - takich listew wykończeniowych używaliśmy. Można je przykleić do ściany, w rowek wsuwa się kawałek wykładziny i gotowe

    - nasza sypialnia
    ...
  2. Olkalybowa - w drodze do domu.

    Harmonogram prac na weekend zwany potocznie piątkiem, sobotą i niedzielą.

    1. Opróżnienie ze wszystkiego dwóch sypialni na górze. Wszystkiego jest dużo bo to dobytek rodziców którzy przetrzymują u nas graty bo sprzedali dotychczasowe lokum i od wiosny ruszają z budową :D.
    2. Odkurzenie podłóg i kolejne gruntowanie tak dla pewności.
    3. Malowanie
    4. Położenie wykładziny.
    5. Przeniesienie gratów z naszej sypialni.
    6. Proces się ...
  3. Olkalybowa - w drodze do domu.

    DULUX STRULUX.

    Do dzisiejszego ranka myślałam, że prace w łazience dobiegną końca, nic bardziej mylnego. Nie posłuchałam rad eksperta Dulux i do zagruntowania ścian użyłam Unigruntu Atlasa. Farba przy oknie zaczęła pękać, łuszczyć się :x :evil: . Początkowo myslałam,że niedokładnie zagruntowałam wiec zdjęłam farbę szpachelką, ramię mnie boli do teraz. Jak zaczęłam się dokładnie przyglądać nowe pęknięcia pojawiają się już na większości pomalowanych ...
  4. Olkalybowa - w drodze do domu.

    Walka z łazienką trwa. Dopiero teraz wychodzą niedociągnięcia. Krzywo wylana posadzka, różne długości ścian prysznica utrudniają skutecznie szybkie zakończenie robót. Jak widać na zdjęciach płytki nie zajmują całych ścian. Doradźcie mi proszę, na jaki kolor pomalować ściany, na których płytek brak. Skosy i sufit to chyba na biało, a na ściany proponuję jasny niebieski.
    Może zastosować technikę malowania gąbką, ...
  5. Olkalybowa - w drodze do domu.

    Zgodnie z planami na ferie praca w łazience ruszyła pełną parą. Okazało się, że mamy złe listwy wykończeniowe i musiałam jechać do Castoramy wymienić 7mm na 9mm. Faktura pod jedną pachę listwy pod drugą, w kieszeni spodni płytka podłogowa ( kawałek płytki do przypasowania najlepszego koloru listwy). Z jej wyborem nie miałam kłopotu, bo z odcieni niebieskich był jasny niebieski i granat. Dobrałam fugę jasny błękit Atlasa i pędem do domku, aby nie wstrzymywać prac. ...
Strona 11 z 28