dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar kara24
    jestem ciekawa jak w realu wyglądać będzie ten rąbek. Ja również zamówiłam go w takim kolorze na mój dach
  2. Avatar koka1
    Dziękuję, zrobię rekonesans w moim regionie i poszukam też innych dla porównania.
    Pozdrawiam,
    kasia.
  3. Avatar franeczka
    A ja ciągle narzekam na brak postępów
    Boje się momentu kiedy przypływ gotówki się ukróci i budowa stanie! Już oszczędzamy na wszystkim czym się da.
    Koka1 pamiętam o oknach firma Aluplast kolor antracyt.
  4. Avatar Mona7
    Postęp prac powala i dacie radę na pewno święta urządzić już w swoim domku Ja mam nadzieję, że do tego czasu będę miała dach
  5. Avatar chagall
    Dawno nie zaglądałam, ale jestem pod ogromnym wrażeniem postępu prac!
    Gratuluję i życzę dalszych postępów!
  6. Avatar koka1
    Wiem, wiem, już mi powiedziano o tym elektrozaczepie "dzień i noc". Będzie nam to bardzo potrzebne, bo inaczej nasze pociechy... musiałyby wchodzić od tyłu (domu, oczywiście).
    Drzwi weźmiemy promocyjne, bo niczym nie różnią się od tych Thermo pro, (tak nam powiedziano), ale w bramę chyba zainwestujemy, bo ta promocyjna ma cieńsze docieplenie, a 2 cm, robi różnicę. Będzie trochę drożej, ale cieplej.
    No i bardzo zależy mi na tym Waszym producencie okien, bo znaleźć prawie idealny kolor, jak drzwi i brama, to nie lada wyczyn, a producentów wielu.
    Ja temat okien biorę na klatę zimą, wtedy mając więcej czasu, mam nadzieję coś odpowiedniego znajdę, ale póki co, polecam uwadze, jakbyś znalazła info, to z góry dziękuję.
    Pozdrawiam,
    kasia.
  7. Avatar franeczka
    Okna są w idealnym odcieniu co drzwi i brama. My nie braliśmy tych modeli promocyjnych z Hormana. Musisz zwrócić uwagę, bo drzwi standardowo otwierają się do wewnątrz i koniecznie dokup elektrozaczep czy jak to się nazywa, co umożliwi Wam wchodzenie do domu bez klucza. Te podstawowe modele tego nie maja i pomyśl sobie, że idziesz wyrzucić śmieci i drzwi Ci się zatrzasną a nie masz klucza! Masakra jakaś o tym zapominają informować ale tez doczytałam u kogoś na forum i wzięłam z elektorozamkiem i transponderem dotykowym.
    Brama też jest nieco inna mamy tą z mniejsza ilością paneli.
    Okna są jakiejś polskiej firmy, na ten moment nie pamiętam. Odnajdę w domu i napiszę. Okucia są ROTO. Nie są niestety barwione w masie tylko okleinowane.
  8. Avatar koka1
    Witaj franeczko!
    Śliczny domek i w kolorystyce, zgodnej z moim wyobrażeniem domku A tempo macie super błyskawiczne! Tylko pogratulować!
    Też będziemy montować promocyjne produkty Hormanna w kolorze titan metalic i mam zapytanie do Ciebie o producenta okien, bo ten odcień antracytu bardzo mi odpowiada. Gdybyś była uprzejma, będę wdzięczna.
    Pozdrawiam, kasia.
  9. Avatar franeczka
    Ja efekt blachy będe podziwiać dopiero za miesiąc. Będziemy także robić kominy z blachy. Co do Smega to jakoś mam mieszane uczucia. Na stronie głównego dystrybutora przeczytałam, że mieli przypadki różnicy kolorystycznej w serii coloniale! Fuck sprzęt za tyle tysiecy i taka wtopa. Chyba się jeszcze zastanowie nad innym rozwiązaniem.
    Dzięki za miłe słowa!
  10. Avatar nika&lola
    witaj,
    gratuluję wyboru dachu - też się zdecydowałam i wygląda świetnie, obrobiłam tez ta blachą kominy i boki lukarn.
    Co do SMEGA ogólnie - obecnie mam 14 letni sprzęt tej firmy (piekarni, płyta gazowa i okap ). 10 lat działał bez zarzutu a po 10 roku co i rusz jakieś usterki... W nowym domu Smega nie będzie, tym bardziej że projektantka kuchni która będzie robić mi projekt kuchni też narzeka na ten sprzęt.
    ale z dachu będziesz zadowolona - wygląda super
    pozdrawiam
  11. Avatar Ania & Krzyś
    Cytat Napisał franeczka
    Projekt elektryczny jest, ale całkowicie niezgodny z naszymi potrzebami. Do tego jeszcze zmienialiśmy wnętrze domu co również zmieniło projektowe rozmieszczenie pstryczków.
    To wiele tłumaczy
  12. Avatar Ania & Krzyś
    Cytat Napisał franeczka
    [I]Ania&Krzyś[/I] okna PCV- 6 komorowe. Na drewniane mimo wielkich chęci nie było nas stać.
    .
    OK. To faktycznie można tynkować dopiero po wstawieniu okien.
  13. Avatar franeczka
    Projekt elektryczny jest, ale całkowicie niezgodny z naszymi potrzebami. Do tego jeszcze zmienialiśmy wnętrze domu co również zmieniło projektowe rozmieszczenie pstryczków.
  14. Avatar franeczka
    Dzięki, nie pomyślałam o tym
  15. Avatar agatka2106
    Popros posrednika o numer zamowienia i juz bedziesz wiedziala czy zamowil, znajac numer dzwonisz bezposrednio do firmy, do dzialu zamowien i potwierdzasz czy sa zamowione
  16. Avatar Basia_KRK
    U nas w projekcie budowlanym jest projekt elektryki i wszystkich pstryków-elektryków, ale to było robione prawie 2 lata temu i kompletnie nie jest adekwatne do rzeczywistości....
  17. Avatar franeczka
    [I]Ania&Krzyś[/I] okna PCV- 6 komorowe. Na drewniane mimo wielkich chęci nie było nas stać.
    Agatka2106 - jak bym słyszała już tą opowieść. Ja wykluczam podświadomie taką możliwość - choć doskonale wiem, że i tak może być.
  18. Avatar agatka2106
    Warto to dokladnie sprawdzic. Ja mialam ten sam problem, po telefonie poza posrednikiem do firmy okazalo sie on ich nie zamowil bo mial finansowe problemy. Narobilam dymu i dostalam okna z 8 tygodniowym opoznieniem. Powodzenia
  19. Avatar Ania & Krzyś
    A jakie te okna - drewniane, czy pcv ?
  20. Avatar Ania & Krzyś
    Nie miałyście projektu elektrycznego? Zazwyczaj to część projektu budowlanego i tym samym o rozmieszczeniu większości pstryczków i lamp decyduje się na etapie projektu.

    Co innego teletechnika - w tym przypadku dużo ludzi faktycznie nie robi takiego projektu i decyduje na budowie.
Strona 1 z 3