dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

atsyrut

  1. grudzień 2011

    ciepły i słoneczny grudzień.... z budową wszystko pod górkę z wyjątkiem pogody w poszukiwaniu materiałów na budowę wysłałem tysiące maili i wykonałem dziesiatki telefonów.... bloczki fundamentowe kupione 1008 sztuk ( 16 palet ) po 2,8 zł za sztukę...

    teraz poszukuję taniego porothermu 25 P+W i chyba znalazłem... po 4,85 brutto za sztukę już z transportem i rozładunkiem.... jutro Sylwester a ja jadę do składu potwierdzić zakup i w ten oto sposób zamknę ...
  2. listopad 2011

    Listopad minął na pracach porządkowych. Wybierałem humus między wylanymi fundamentami, definitywnie umówiłem się z murarzem na wiosnę itd. Dopięliśmy sprawę kredytu i wypłaty transzy.
    Teraz chwila wolnego ( prawie ) jak nie bedzie mrozu to dalej walcze z humusem w weekendy a potem trzeba zacząć jeżdzić po składach budowlanych - żeby jeszcze w grudniu kupić , ewentualnie zamówić materiał na budowę. Od stycznie jak wejdzie akcyza na olej napędowy - to wszystko skoczy ...
  3. październik 2011 ciąg dalszy

    Pogoda dopisała podczas zalewnia fundamentów.... teraz mam chwile na uporządkowanie wszystkiego na działce.... i wykopanie fundamenciku pod taras.

    Dodatkowo też naciągnę siatkę na słupki i zrobię prowizoryczne ogrodzenie z przodu bydynku, tak żeby na zimę działka była ogrodzona.

    Mam teraz też trochę czasu, żeby poszukac ekip budowlanych - może znajdę jakąś tańszą ekipę? zawsze to punkt przetargowy z moim murarzem, z którym jestem umówiony na wiosnę

    Updated 05-12-2011 at 08:07 by atsyrut

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. październik 2011

    01/10/2011 godzina 8:00 rano - kierownik odebrał wykopy i zbrojenie a chwilę potem



    35 metrów betonu poszło w ziemię.... Jeśłi ktoś buduje na mazowszu polecam firmę BUDOKRUSZ profesjonaliści - możliwość negocjacji ceny - szybko sprawnie i terminowo.
    Udało sie idealnie wyliczyć ilość betonu

    Jak widać zalewanie poszło dobrze - ale trzeba bbyło walczyć o każdy ...
  5. wrzesień 2011 ciąg dalszy

    koparaka już mogla wjechać na teren budowy i do dzieła:



    Teren był trudny - mnóstwo kamieni i sam piach....Teraz gdybym miał to robić to zebrałbym humus i wytyczył same ławy fundamrntowe a potem do góry z bloczka... no nic - człowiek uczy się na błędach. Mieliśmy cztery dni ostrej walki o utrzymanie wykopanych fundamentów bo strasznie się obsuwało wszystko. Szalowalismy krytyczne miejsca ...

    Updated 05-12-2011 at 08:04 by atsyrut

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 2 z 3