dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dziennik budowy al.g.

No i w końcu zdecydowałam się na napisanie tego dziennika. A minęło już blisko pół roku od rozpoczęcia budowy! Teraz najpierw sprawdzę jak to działa, a potem może się w końcu rozpiszę heh

  1. DZIENNIK BUDOWY al.g.

    no nie! Widzę, że z jednej skrajności w druga popadam... Teraz z kolei zbyt szczegółowo zaczęłam opisywać "swoją przygodę z budowaniem"...No, ale tak właśnie było! I tak tych all emocji targających mną w danej chwili nie jestem w stanie już opisać... W ogóle to mnóstwo się jeszcze działo "poza tym"!... Może jednak wcale się nie rozdrabniam? Za parę lat pewnie dopiero będę potrafiła to obiektywnie ocenić....blebleble...znowu odbiegłam od tematu głównego: ...
  2. DZIENNIK BUDOWY al.g.

    ...W najbliższej przyszłości nasz bud- majster naprawi te szkody na koszt cieśli...tak przynajmniej zostałam przez nich poinformowana, a jak będzie, to przyszłość pokaże, heh.

    Heh, wszystkich poganiam do uzupełniania wpisów, a sama do swojego dziennika jakoś wciąż mam nie po drodze I tak właśnie tworzą się te ogromne "ogony" "tyły"...zaległości, po prostu. No, ale kto mnie zna, ten doskonale wie, że zawsze taka byłam; nie systematyczna ...
  3. DZIENNIK BUDOWY al.g.

    No, czas najwyższy na kolejny post! Sporo wody upłynęło od ostatniego mojego wpisu ...i oczywiście mnóstwo problemów zdążyło się od tej pory namnożyć!
    Widzę, że skończyłam na etapie wylanego wieńca, czyli wszystko było już właściwie do stawiania więźby przygotowane Szpilki wg wskazówek cieśli miały kształt literki "T" i były odpowiednio do zbrojenia wieńca przymocowane przez naszego nadwornego bud-majstra


    Uploaded with ImageShack.us ...
  4. DZIENNIK BUDOWY al.g.

    W pierwszej wersji wieniec miał być szalowany i w całości wykonany z betonu (i stali oczywiście ) jednak gdy się okazało, że trzeba by było dokupić jeszcze płyty lub deski na szalunek, że tego betonu wyszłoby na prawdę dużo i na dodatek trzeba by to było jeszcze izolować prawdopodobnie aż podwójną warstwą styropianu (= podwójna robota, masa kleju i w ogóle mnóstwo dodatkowych czynności...)... uznałam, że zastosowanie kształtek "u" ytonga będzie znacznie wygodniejsze ...
  5. DZIENNIK BUDOWY al.g.

    Tyle na temat kabla, a teraz wracam do do tematu tarasu... miał piękny i duży, ale pomijając problem kabla, to okazało się, że powinnam była takie zmiany dotyczące wizerunku zew naszej Natalki nanieść w projekcie jeszcze przed jego adaptacją... Skończyło się tylko na tym, że wykopano dołek pod fundament tarasu, który ostatecznie będzie miał 3m szer ( w projekcie ma 2m, ale kierownik powiedział, że na końcu naniesie all odpowiednie zmiany i będzie dobrze), a dł na szer ...
Strona 1 z 3