dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nastrojowa Haga Ani i Marcina

Komentarze mile widziane - tu w Dzienniku

  1. Jak nie zacz?li?my budowy na wiosn?

    Historii ciąg dalszy - ku pamięci potomnych. Pod koniec 2009 mieliśmy projekt w adaptacji i mieliśmy zaczynać budowę na wiosnę 2010, najpierw stan zero, za rok cała reszta. Sąsiad od gazu napomykał że ma kogoś do fundamentów więc planowaliśmy "podczepić" się pod ekipę, w końcu to jakieś 2 tygodnie roboty więc daliby radę. Zastanawialiśmy się czy robić badanie geotechniczne gruntu. Koszt 1000 zł, niby pod domek jednorodzinny nie warto, ale stwierdziliśmy że teren ...
  2. a z czego budujemy?

    no właśnie, mamy już tak dokładnie wszystko przemyślane, będzie kocioł gazowy kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe wodne, kominek z DGP, solary, na dachu blachodachówka (za względów ekonomicznych, ale i dlatego że jakoś nie zależy mi na dachówce, a już cementowa zupełnie do mnie nie przemawia), okna plastiki, brązowe na zewnątrz i białe w środku, woda częściowo z wodociągu (który ma się podobno zrobić do końca 2012r.) a częściowo ze studni.
    Tylko z czego te ściany. ...
  3. Tytuł rozprawki - energooszczędność kontra rzeczywistość

    Wybierając projekt domu starannie studiowaliśmy temat domów energooszczędnych, pasywnych, ekologicznych itd itp. Chcieliśmy mieć wentylację mechaniczną z rekuperatorem (choć odpuściliśmy gruntowy wymiennik ciepła), pompę ciepła, solary, kominek z płaszczem wodnym i już nie wiem co jeszcze. A potem po kolei to eliminowaliśmy. Dlaczego?
    Bo te rozwiązania są dobre gdy ktoś buduje albo duuuży dom ca. 300m2, albo ma dużo gotówki którą może włożyć w budowę żeby
    ...
  4. c.d.

    Dzieci zasnęły więc mogę wreszcie oddać się przyjemnościom
    Pisałam już o radośnie bolesnej kolorystyce tego projektu, która wg mnie raczej zniechęca niż przyciąga uwagę. My oczywiście mamy inną koncepcję kolorystyki, mniej więcej taką



    czyli dach grafitowy, stolarka nasycony średni brąz, elewacja jasno kremowa, kość słoniowa, w każdym razie nie biała, słupy ...
  5. Co zmienili?my w Hadze

    Idąc od początku powiększyliśmy o 0,5m wiatrołap kosztem łazienki, chcieliśmy mieć więcej miejsca do wygodnego rozbierania się czy witania gości, W łazience nie będzie narożnej wanny tylko prysznic i nieduża wanna albo kabina prysznicowo-wannowa. W dużej sypialni zmniejszyliśmy okno do standardowych wymiarów i dodaliśmy drugie na bocznej ścianie (u nas będzie to południe), zresztą tą sypialnię oddaliśmy dzieciom, po co nam taka duża skoro i tak w niej tylko śpimy. W ...
Strona 2 z 3