dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
  1. po długiej nieobecności - część II

    Jak widać - deprecha budowlana miała prawo mnie dopaść bo na budowie prawie nic nie posuwało się do przodu.
    We wrześniu udało się mi "wykończyć kotłownię - pomalowałam ściany i podłogę.


    Oczywiście nie można się było dogadać z kominkarzem, kiedy podeśle swoich chłopaków do otynkowania zabudowy kominka. Nie mogłam czekać, bo lada dzień miała przyjechać ...

    Updated 18-11-2013 at 23:20 by adk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. po długiej nieobecności - część I

    Powinnam coś napisać już dawno dawno temu. Ale tak się jakoś porobiło...

    Jak tynki" się zrobiły" myślałam, że teraz to wykończeniówka pójdzie ekspresowo. Przecież upały to będzie schło..., w międzyczasie my wszystko pięknie wykończymy. Cóż nie było tak różowo.

    Po pierwsze wcale pięknie nie schło. Pożyczyliśmy odwilżacz od kolegi, finalnie go odkupiliśmy za pół ceny bo pracował prawie 2 miesiące.
    Kolejna rzecz - długo ...
  3. upał...

    ...niemiłosierny!

    Miałam malować ścianę w pomieszczeniu przeznaczonym na drewno do kominka, ale chyba farba by się mi ugotowała na tej ścianie, a na wstawanie o 4 rano mnie nie stać .

    Wyczyściłam połowę swoich "surowych betonów" w ciągu poprzednich dwóch tygodni (podciągi, nadproża, słupy). W tym pomieszczeniu wszystko mam wyczyszczone. Została barierka od strony schodów i nadproża w sypialniach.
    Zdjęcia sprzed czyszczenia.
    ...
  4. opowieść nt nieszczęsnej wylewki oraz tynki wewnętrzne zdjęcia

    Czas uzupełnić dziennik o dokumentację zdjęciową .

    Najpierw problem za nisko zrobionej wylewki. Oto mój rysunek pt "O co chodzi".


    Ten schód betonowy miał być betonowy, czyli mieliśmy nie kłaść na niego płytek, drewna itp.
    Tak to wygląda w domu:

    ...
  5. wylewki

    Dojrzałam, żeby napisać, wypowiedzieć publicznie... Mam na całym poziomie 0 wylewki za nisko o 2 cm. Powierzchnia ok 130m2.
    I nie jest to wina wylewkarzy, bo takie wytyczne dostali od architekta. Wylewki piękne, równiuteńkie. Płytkarze zachwycają się jakością. I wszystko trzeba zalać samopoziomem!
    Powiedzieć "jestem wściekła" to za mało. podniesienie oczywiście tylko wylewkami samopoziomującymi, na podłogówkę, koszt policzcie sami.
    JESTEM WK...A! ...

    Updated 18-07-2013 at 22:22 by adk

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 4 z 57