dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny

Budowa domu wg progektu indywidualnego.
energooszczędny, z pompą ciepła i rekuperacją.
Ściany warstwowe w szwedzkiej technologii Mabudo o współczynniku ciepła mniejszym niż 0,2 W/m2K
docieplenie w połaci dachu również od 22cm do 27cm ale nie wełna lecz styro !!!
Pokrycie dachu dachówką BRAAS, rynny "z rolki" Gutti.
Brama Normstahl
Konstrukcja dachu wiązary Mabudo ze szwedzkiego drewna konstrukcyjnego, czterostronnie struganego C24,
okna SCHÜCO trzyszybowe na profilu SI82
w posadzce styro 14 cm.
rekuperacja
pompa ciepła
...
czego więcej nam potrzeba ???

  1. Dom zakończony, na gotowo - chyba wyszło całkiem fajnie ;-) KONIEC

    - 17-07-2013 - 00:13 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    Udostępniliśmy nasze prywatne zdjęcia firmie, która budowała nam dom i... mamy teraz "swój" album na ich stronach
    www.facebook.com/media/set/?set=a.547834518593482.1073741838.433532340023701& type=3

    1 października minie dokładnie dwa lata jak "chodzi" ogrzewanie i CWU. Na razie wyniki zaskakująco dobre ale o tym może w następnym poście.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	486673_547835331926734_52773186_n.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	201093

    ...
  2. Taras

    - 09-07-2012 - 21:57 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    żonka wyjechała na weekend, więc chciałem zrobić jej niespodziankę. Zamontować legary i deski tarasowe.... W sobotę i niedzielę zdążyłem niestety zainstalować zaledwie połowę. co prawda dobre i tyle, ale samemu niestety dużo trzeba się nachodzić...
    a oto efekty:




    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: taras Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9780.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	124404  
  3. Rekuperacja i rury do rekuperacji

    - 18-06-2012 - 11:34 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    Często pojawia się temat rur, jakie, z czego że głośne. Ja mam układ, z tego co widzę "mieszany". czyli wszystkiego po trochu.(poza nieocieplonymi spiro)
    zasilane i wyrzut doprowadzone są okrągłymi w ocynku. zasilanie docieplone, wyrzut nie


    tak docieplali ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: rekuperacja, rury do rekuperacji Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Brodzik mojego pomysłu

    - 13-06-2012 - 11:53 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    Brodzik mojego pomysłu


    Tagi - katalog słów kluczowych: brodzik, odpływ liniowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    wykończenie wnętrza
  5. Porządki wokół domu

    - 11-06-2012 - 15:48 (Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny)
    W końcu wokół domu zaczyna wyglądać normalnie. Górki humusu rozgarnięte, donice wypełnione ziemią. Pozostało wypełnienie płotu od frontu (wraz z bramą i furtkami), położyć przed domem trochę chodnika (bo zanim miasto zrobi.... to pewnie wcześniej się emerytury doczekam) a także przełożyć wypełnienie płotu na drugą stronę.
    poniżej kilka fotek...

    szkoda tylko że taka pogoda ponura i brak słońca... i oczywiście trawników

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: humus, porzadki na działce Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 7