dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mario_pa

  1. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Jedyne pytanie to dlaczego? Powtarzane po wielokroć.

    Nie byłem zwolennikiem Prezydenta, ale czuję ogromny ŻAL. Tylu wartościowych ludzi, nawet jeśli miałem od nich inne zdanie. I różne opinie.

    Z drugiej strony błędy i przeraźliwy brak myślenia. Postępowanie wbrew wszelkiej logice. Samolot nie jest taksówką do przewożenia tak dużej liczby ważnych osób w jednym czasie. Nikt nie powinien wieźć wszystkich skarbów jednym statkiem, który zawsze może ...
  2. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Budzimy się z zimowego snu, jeszcze tylko zapłacenie rachunków za gaz i będzie dobrze.
    Od 16 grudnia do dzisiaj zużyliśmy 1570 m3 - należy się spodziewać rachunku ok. 2400 zł - 800 zł /miesiąc - nie grzaliśmy kominkiem. Witamy wiosnę.
  3. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Zanim powybieram zdjęcia ogrodu dla LATA i jesieni, najpierw dla ciekawych informacji jak to jest z zużyciem gazu.

    1. W okresie letnim od 10 czerwca do 18 września na potrzeby ciepłej wody użytkowej zużyliśmy 120 m3 gazu - co dało w efekcie rachunek 280 zł za 100 dni ~ 3 zł /dzień. W mieszkaniu płaciliśmy ok. 4x20zł/m3 = 80 zł miesiąc.

    2. W okresie jesiennym od 18 września do 16 grudnia na potrzeby co i cw zużyliśmy 650 m3 gazu - co dało w efekcie ...
  4. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    To co mnie zaskakuje najbardziej w naszym ogrodzie to metamorfoza jaka nastąpiła przez 9 miesięcy - od lutego 2009. Faktem jest, że zaangażowaliśmy dużo sił i czasu, żeby trochę teren upiększyć.

    ZIMA-WIOSNA

    2. Luty 2009 - ZIMA - nie było jescze nic.


    3. Marzec 2009 - ZIMA - w połowie miesiąca nowe nasadzenia - kilka lat czekały te drzewa.
    Była akurat ...
  5. M08 - w moim ogrodzie (mario_pa)

    Oj dawno mnie tu nie było.

    Trochę o kosztach:
    1) En.el w okresie zimowym - ok.230 zł/mies (styczeń - marzec)
    2) En.el w okresie wiosna-jesien - ok.170 zł/mies (marzec - listopad)
    3) Ciepła woda w okresie letnim (VI-IX) - 280 zł - ok. 85 zł/miesiąc
    4) Ubezpieczenie - ok. 50zł/mies.
    5) Ochrona 75 zł/m
    6) Podatek od nier. - nie pamiętam

    No i wrzucam kilka zdjęć ogrodu. Najbardziej robi wrażenie zmiana w przeciągu ...
Strona 1 z 46