dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Do dwóch razy sztuka... czyli budowanie uzależnia :)

  1. Prace porz?dkowe czas zacz??! :)

    Czas potrzebny na załatwienie formalości związanych z projektowaniem domu i pozwoleniem na budowę trzeba jakoś wypełnić.... na początek w środę na działkę wjeżdża koparka/spychareczka która wyrówna małe dołki i uporządkuje teren W następnym tygodnu planujemy ogrodzić działkę,2 strony są już ogrodzone, nam pozostaje bok gdzie będzie ogrodzenie docelowe, a z przodu oczywiście tymczasowe


    Za 2 tygodnie najpóźniej będzie gotowa koncepcja projektu.... ...
  2. A oto nasz kawałeczek świata, czyli działeczka na której stanie nasz nowy dom! :)

    Obiecałam zdjęcia, więc są
    Niestety fotki nie oddają nawet w części uroku osiedla i okolicy...
    Działeczka ma 10 arów, i wszystkie media poza kanalizacją, która pod konie tego roku lub na początku przyszłego ma do niej dotrzeć.
    Kiedy miasto wykona kanalizację, nasza uliczka tak jak i pozostałe zostanie pokryta kostką brukową i zyska "nową twarz"
    Osoiedle objęte jest planem zagospodarowania przestrzennego, 100 metrów od nas planowany ...

    Updated 25-03-2011 at 20:28 by Karolina i Artur :P

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Idealny prezent urodzinowy.... kupiliśmy działkę :)

    Dzisiaj punktualnie o godz. 12.00 podpisaliśmy akt notarialny i tym samym staliśmy sie właścicielami działki pod nasz nowy dom!
    Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego prezentu urodzinowego!!!
    Wczoraj odbyło sie pierwsze, wstępne spotkanie z architektem i zdecydowaliśmy się podpisać z nim umowę.


    Dobra wiadomość jest taka,że pan architekt nie wyśmiał mojej koncepcji ( przynajmniej przy mnie ), co więcej podobno możliwa jest jej realizacja! Oczywiście z
    ...
  4. Projekt indywidualny.... pierwszy krok...

    Nasz poprzedni dom, miał 220m2 pow. użytkowej 320 całkowitej.
    Kiedy pojwił sie pomysł budowy nowego domu , wraz z nim pojawiło się kilka koncepcji...
    początkowo byliśmy przekonani,ze nowy dom musi być większy.
    Ja marzyłam o dużej 25 metrowej kuchni z wyspą, Artur chciał mieć pokój/ miejsce połączone częsciowo z salonem na stół bilardowy, salon, a konkretnie jego część wypoczynkowa też maiła być zdecydowanie większa. Miała pojawić się także antresola...
    ...
  5. Akcja działka.... niestety nie wszystko idzie jak po maśle... ale ...

    Kiedy tylko postanowiliśmy sprzedać dom, jednocześnie zaczeliśmy sie rozglądać za działką pod kolejną budowę...
    Po kilku tygodniach, wiedzieliśmy już ,że najchętniej przyszły domek widzielibyśmy w pewnej dzielnicy na nowym osiedlu domów jednorodzinnych, z szerokimi uliczkami, planem zagospodarowania, dużą ilością zieleni, zaplanowanymi parkami i ładnym otoczeniam... Niestety okazało sie,że dzialki w tym miejscu są już bardzo przebrane i albo są barzdo wąskie albo
    ...
Strona 6 z 7