dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dominikams

  1. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Wrzuciłam zdjęcia z orki :D

    Tak to wyglądało przed:



    w trakcie:



    I po:



    A tutaj nasze wrzosy, zakupione ostatnio - czyli materiał na wrzoskowisko ;)

    ...
  2. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Robota głupiego - mówię o przesadzaniu roślin. Najpierw wykopaliśmy wszystkie krzewy i kilka drzew z działki, żeby pan traktorowy mógł nam przeorać większą część działki, teraz musimy wszystko wkopać z powrotem. Wydawałoby się to proste , ale już nie wiemy dokładnie, gdzie to wszystko rosło, bo nie ma śladu po tych dołkach - przesuwana ziemia w czasie orki przykryła wszystko dokładnie. Więc od nowa - wszystko: najpierw ustawianie roślin w docelowych miejscach, galopem ...
  3. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Pan z traktorem był, przeorał, szybko zresztą się uwinął. Na działce krajobraz księżycowy :lol: Ale przynajmniej będzie nam łatwiej wywalać kamienie i grabić. No i mile zaskoczył mnie koszt tego "przedsięwzięcia" :D Pan był ok. 45 min., więc zapłaciłam stawkę za godzinę, czyli całe 100 zł, plus "napiwek", bo bardzo porządnie wszystko zrobił. W razie czego służę namiarami na tą firmę. Kogoś z traktorem szukałam kiedyś dość długo, i jakoś ...
  4. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Wracam z zaświatów :D

    I sama nie wiem, co by tu napisać. Powinno być dużo fot, przedstawiających te wszystkie zmiany, nowości, itp., a tak naprawdę niewiele tych zmian jest :cry:

    Walczymy z ogrodem, przekopujemy, wybieramy kamienie. Sadzimy rośliny na miejsca stałe. Mamy już kawałek trawnika :D Jakieś 200 m2 8)

    Tak się prezentuje - siany jakoś ok. 7 września chyba, akurat zaraz nastały chłody i zajęło mu prawie 3 tygodnie, zeby ...
  5. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Odkurzam dziennik, bo tak wołacie, że nawet w Markach słychać :lol:

    Niby jutro miąłam coś napisać, ale w sumie co mi zalećy - i tak do jutra nic się nie zmieni 8)
    no wiec w domu znów cisz, za to robimy ogród - znaczy się przymierzamy się :wink:

    Nawieźliśmy ziemię, ale ponieważ ilość to zastraszająca, to zamówiliśmy taką ziemię niezbyt dobrą - tzn. sporo w niej kamieni - większych i mniejszych. Poszło nam 13 czteroosiowych wywrotek, ...
Strona 2 z 40