dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Recykling 60-latka z plusem

To nie jest typowy dziennik budowy, dzień po dniu - to jest raczej dziennik kapitalnego remontu...

  1. i, jeszcze jedno ...


    ... obiecałam sobie, że kiedy rozpocznę ten cały remont - będę wszystko zapisywać. Tzn, zapisywać: co chcę, by było zrobione, co kupiłam, co już zostało zrobione a co nie, co wypadło z remontu a co spowodowało opóźnienie zbliżającego się końca. Ot, tak dla wspomnień - jak to było, kiedy to było, i co się działo...
    Do tej pory, wszystkie notatki związane z planami zakupów i robót, zapisywałam w takim małym zeszycie, który z powodzeniem mogę określić mianem Dziennik Recyklingu ...
  2. Apjać od nowa... czyli, jak to się zaczęło?


    W sumie, to pierwsza myśl o remoncie domu zrodziła się, kiedy miałam rozwalone ogrodzenie od strony ulicy. To był lipiec 2010r i generalny remont tejże ulicy - wymiana rur kanalizacyjnych z całą nawierzchnią. Wówczas, miałam na piśmie zagwarantowane "przez miasto", że budowlańcy, którzy musieli rozebrać moje ogrodzenie (zresztą, nie tylko moje), będą musieli założyć mi nowe ogrodzenie. Zrezygnowałam z tego - gdyż doszłam do wniosku, że po co mi piękne ...
  3. apjać od nowa... czyli, jak to się zaczęło?

    Od prawie dwóch lat jestem właścicielem domu, stojącego na 10-cio arowej działce i wybudowanego na krótko po II wojnie - czyli przełom lat 1946 ÷ 1950. Pierwszy jego kapitalny remont został przeprowadzony z początkiem lat 80-tych. Przynajmniej takich informacji udzielili mi poprzedni właściciele, pozbywając się niechcianego kłopotu. Przyznam, iż również takie było moje pierwsze wrażenie, kiedy oglądałam mój "przyszły" nabytek.

    Dziś nie żałuję niczego - choćby przez wzgląd ...
  4. Recykling 60-latka z plusem

    Cytat Napisał kardamina Zobacz post
    Skoro opanowałam już wklejanie zdjęć na forum - to znaczy, że nadszeł czas, by pokazać "małe, co nieco"



    Właśnie tak wygląda mój osobisty Dziennik Recyklingu z wszelakiego typu zapiskami, założony w sierpniu ubiegłego roku. A, tak wygląda domek, w którym mieszkam od prawie 2 lat.

    ...
Strona 12 z 12