dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

joan

  1. Nasze miejsce na ziemi

    Mamy jednak kolejną nauczke - Pani która podpisała z nami umowę przedwstępną na kupno mieszkania dzwoniła bardzo czesto, zaczepiała na ulicy - kiedy sie wyprowadzimy? (przezorni wskazaliśmy w umowie termin końcowy - czerwiec 2006 czyli mielibyśmy jeszcze rok). Chcieliśmy przyspieszyc spieniężenie naszego mieszkanka i zaproponowaliśmy - że Pani da nam teraz 30tys. (oczywiscie z odpowiednim aneksem w umowie notarialnej) a my sie zobowiążemy że wyprowadzimy się do końca wakacji (wynajelibysmy ...
  2. Nasze miejsce na ziemi

    Meczące jest to trwanie w zawieszeniu - czekajac na decyzję Banku, róznej maści pozwolenia, mapki, etc. Zazdroszczę wszystkim którzy zastanawiają się nad wyborem parkietu, terakoty, przycisków do spłuczek... Jak też tak chcę!!!
    Jak na razie żadne konkretne decyzje nie zapadły - choć i owszem - mamy projekt - wozimy go ze sobą na wszelkie zjazdy rodzinne i nieśmiało pokazujemy zainteresowanym (chyba jednak nie za bardzo - bo Oni chyba nie widzą nic szczególnego w tych ...
  3. Nasze miejsce na ziemi

    Jak się pouskarżałam w forum to od razu los bardziej życzliwy - i ekipy się znajdują (12 tys. za stan sutowy, i niepijacy, niepalący - świadkowie Jehowa, przykładni, mało rozmowni na budowie i porządek trzymają) - SPRAWDZENI , ale im chcę powierzyć tylko murarkę (więc bedzie mniej niż 12 tys.). Znalazłam też cieślę i dekarza (poleconych i sprawdzonych m.in. przez forumowicza Maćka) - 35 zł/mkw więźba + dach (folia, deskowanie, orynnowanie, blacharka, kominy i okna połaciowe ...
  4. Nasze miejsce na ziemi

    No i oczywiście mój mały domek:
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...PIASEK_PUSTYNI

    (zrezygnuję ze szprosów w oknach, okna troszke powiekszę, zrezygnuję z wykuszu - jest mały ale chyba niepotrzebny, kolumienki jak mają byc to proste, elewacje też troche skromniej - w projekcie nad cokołami są jakieś ozdóbki). Troszke w środku zmienię. Podobny projekt do Adriany z Archipelagu, choc nie na pierwszy rzut oka - no i inna kolorystyka. Ale mamy ...
  5. Nasze miejsce na ziemi

    Nie byłabym sobą gdybym nie poruszyła dręczacego mnie tematu - dyskredytacji kobiet w tematach budowlanych.
    Kilka dni temu krewny (równolatek, też myslący o budowie domu) powiedział do mojego męża mniej wiecej tak: "No, to teraz może przejdziemy na bardziej męskie tematy" pokazujac nowo zakupiony przez niego projekt. Do feministki mi daleko, ale to zabolało. Nie chcę wyjść na wojowniczkę - lubię i cenię mężczyzn, korzystam z ich wiedzy w wielu tematach, ale ...
Strona 3 z 6