dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z69 - dom na działce z dużym spadem



Budujemy dom według projektu z69 z pracowni z500 z kilkoma zmianami. Najistotniejsza- dodaliśmy pełne podpiwniczanie, 2 ważna zmiana wydłużamy elewacje frontową o 1 metr

Piwnica była swego rodzaju obowiązkiem - działka jest spadzista, aczkolwiek nie sadziliśmy, że aż tak bardzo - szacowaliśmy max 1,5m... a przyszedł geodeta i się okazało ze na chwilę obecna miedzy skrajnymi rogami wyznaczonego budynku jest 2,5m różnicy.

Z czego budujemy?
Piwnica z bloczków betonowych m6 (38x25x14) + 15 cm styropianu
Strop na piwnicą Teriwa.
Parter porotherm 25 P+W do tego ocieplenie 20 cm styropianu
Strop na parterem Teriwa.
Do tego więźba dachowa z pełnym deskowaniem

  1. Balustrada / poręcz na schodach

    Stopie już były ale trzeba było pomyśleć jak poruszać się bezpieczniej po schodach.
    Liczyliśmy co najkorzystniej wybrać zarówno cenowo jak i jakościowo, w końcu stanęło na balustradzie ze stali nierdzewnej, przekonało nas to ze za kilka lat nie będzie trzeba do tego wracać tj, malować szlifować itp.

    Wykonawca:
    Firmę wybraliśmy korzystając z oferii. Mieli do nas ponad 300 km, musli sobie załatwić nocleg na miejscu a i tak oferowali cenę znacząco ...

    Updated 12-12-2015 at 22:07 by slawas86

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Schody ażurowe - ku końcowi

    Na schodach była dobrze zrobiona prowizorka czyli oszlifowane i pomalowane jętki drewniane po których chodziłem przez ostanie 2 lata,
    Do końca tego roku razem z żoną mieliśmy zaplanowane wykonie kilku dużych prac na działce min wymiana stopni prowizorycznych na te "właściwe".
    Początkowe wyceny kamieniarzy nas przerażały bo znacząco przekraczały nasz budżet, z czasem zaczęliśmy rozważać stopnie drewnie ale był problem z odpowiednią grubością - rozważaliśmy ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lewartowski cielimowo Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Drewniana balustrada na tarasie.

    Córka biega i trzeba było w końcu zająć się tym tematem bo prawdopodobieństwo ze mogła by spaść 3m w dół było duże.

    Do wykonania balustrady użyłem drewna - kantówki 8x8 cm oraz deski tarasowej szerokości 13,5cm.

    Początkowo myślałem ze używać będę kantówki 10x10 ale jak wybierałem na tartaku to wydała mi się za duża/ciężka/ niezgrabna itp.
    wybór padł na wariant 8x8 co przysporzyło trochę problemów - nie było łatwo znaleźć ...

    Updated 26-08-2015 at 08:20 by slawas86

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. wylewanie żali - Naprawa dachu po dekarzach

    Zbierałem się trochę żeby napisać ale w końcu wygospodarowałem czas, żeby wylać swoje żale.

    Na wstępie napisze coś co już kiedyś napisałem. Dekarz Tomasz Pawłowski z Czerniejewa nie polecam, a nawet odradzam!

    Tegoroczny urlop poświeciłem na naprawę dachu. Kosztowało mnie to 8 dni pracy od rana do wieczora - zwykle siedziałem około 12h na dachu z przerwą na obiad/kawę itp zaoszczędziłem około 3500 zł - tak ta praca była wyceniana przez innych ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: tomasz pawłowski, źle wykonane Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Elewacja

    Jakoś tak trudno wygospodarować mi czas żeby trochę tu popisać...

    Już od 2 miesięcy mamy skończoną elewacje

    na styropian poszły tynk firmy STO, baranek mm to na parter a na piwnicę tynk/masa żywiczna MARMERSTUC

    a tak to wygląda obecnie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140727_007.jpg
Wyświetleń:	706
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	272207Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140727_009.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	272208Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140727_001.jpg
Wyświetleń:	552
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	272204Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140727_002.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	272205Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140727_004.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	272206
Strona 1 z 13