dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z69 - dom na działce z dużym spadem



Budujemy dom według projektu z69 z pracowni z500 z kilkoma zmianami. Najistotniejsza- dodaliśmy pełne podpiwniczanie, 2 ważna zmiana wydłużamy elewacje frontową o 1 metr

Piwnica była swego rodzaju obowiązkiem - działka jest spadzista, aczkolwiek nie sadziliśmy, że aż tak bardzo - szacowaliśmy max 1,5m... a przyszedł geodeta i się okazało ze na chwilę obecna miedzy skrajnymi rogami wyznaczonego budynku jest 2,5m różnicy.

Z czego budujemy?
Piwnica z bloczków betonowych m6 (38x25x14) + 15 cm styropianu
Strop na piwnicą Teriwa.
Parter porotherm 25 P+W do tego ocieplenie 20 cm styropianu
Strop na parterem Teriwa.
Do tego więźba dachowa z pełnym deskowaniem

  1. Ściana oporowa tarasu.

    W sobotę majstry wylały wieniec nad ścianą oporową.
    Teraz pomalować to żeby nie piło wody i za 1,5 tygodnia mogę organizować koparkę, zagęszczarkę i chętnych do pracy szwagrów Mogło być już w sobotę zamalowane, ale zabrakło mazidła (siplast primer - icopal)

    Tak to wygląda obecnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-01 18.02.07.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	123425Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-01 18.01.39.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	123426Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-01 17.58.05.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	123427

    Na zdjęciach widać już folię kubełkową. Jest bo zacząłem ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ścina oporowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. schody zabiegowe - wersja zaakceptowana

    Po przebojach z schodami (pisałem wcześniej) całą sobotę mogłem testować schody przy okazji wykonywania innych prac. Ogólnie nie jest źle, choć rewelacji też nie ma. Tym niemniej postanowiliśmy zaakceptować schody w takim kształcie jak są teraz.

    Pozostaje jeszcze poinformować kier. że schody zostają, bo on był skłonny nakazać rozbiórkę.

    a tak to wygląda obecnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-01 17.59.02.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	123424
    Tagi - katalog słów kluczowych: schody zabiegowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Powstaje ściana oporowa

    Wyjście z salonu chcieliśmy mieć na taras. Przy czym chcemy by taras był na gruncie a nie na filarach itp. Ukształtowanie terenu nam nie ułatwia realizacji pomysłu dlatego trzeba postawić mur oporowy 3m wysoki do tego odpowiednie wsparcie by się pod naporem ziemi nie przewrócił...
    Żeby było bezpiecznie w murze będą jeszcze słupy betonowe.
    Sam fundament ma metr szerokości a całość będą dopełniały "jęzory" jak to nazywa wykonawca, które mają stawiać ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: mur oporowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Schody - próba naprawiania błędów.

    Wykonawca po fuszerce jaką odstawili jego pracownicy sam zabrał się do pracy i próbował naprawić to co zostało spi***e.

    Efekt jego 12 godzinnej pracy? Jest lepiej niż było ale czy dobrze? Kierownik budowy był zobaczył i stwierdził ze nadal nie jest dobrze. Przy czym zaznaczył, że jeżeli my akceptujemy taką klatkę schodową to on już to przepuści...
    Nie wiem czy akceptujemy. Dziś się po nich przejdę klika razy a potem ocenie i podejmę decyzję. Jeżeli efekt ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: schody zabiegowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Jak zepsuć schodzy wewnętrzne (zabiegowe)

    Miało być tak pięknie, miałem zakończyć temat piwnicy. a człowiek zajeżdża na budowę widzi fuszerę, jaką odstawili to aż się zaczyna gotować... Już dawno się tak nie zdenerwowałem... Ale co się stało?

    Miały być schody 2 biegowe, ale podobno się nie mieściły, co ciekawe projektant jakoś te schody zmieścił. Podstawowa różnica to zamiast stopni 16 cm wysokich jak robił wykonawca były 18. Zamiast zadzwonić, poinformować ze takie coś będzie miało miejsce ...

    Updated 28-06-2012 at 07:32 by slawas86

    Tagi - katalog słów kluczowych: schody zabiegowe, źle wykonane Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 11 z 13