dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z69 - dom na działce z dużym spadem



Budujemy dom według projektu z69 z pracowni z500 z kilkoma zmianami. Najistotniejsza- dodaliśmy pełne podpiwniczanie, 2 ważna zmiana wydłużamy elewacje frontową o 1 metr

Piwnica była swego rodzaju obowiązkiem - działka jest spadzista, aczkolwiek nie sadziliśmy, że aż tak bardzo - szacowaliśmy max 1,5m... a przyszedł geodeta i się okazało ze na chwilę obecna miedzy skrajnymi rogami wyznaczonego budynku jest 2,5m różnicy.

Z czego budujemy?
Piwnica z bloczków betonowych m6 (38x25x14) + 15 cm styropianu
Strop na piwnicą Teriwa.
Parter porotherm 25 P+W do tego ocieplenie 20 cm styropianu
Strop na parterem Teriwa.
Do tego więźba dachowa z pełnym deskowaniem

  1. Nauka układania płytek

    Postanowiłem, że płytki w domu ułożę sam....
    Za nauczycieli wiozłem ojca i teścia i w sobotę po południu zabrałem się do pracy... ćwiczę na podłodze w piwnicy.... co chwilę zwracano mi uwagi, że to i owo robię źle lub trzeba robić inaczej ale są już pierwsze efekty tak to wyglądało po 2h pracy...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-02-10 19.41.34.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	169306
  2. Prace z płytami G-K

    Zabrałem się za zabudowę z płyt G-K.
    Na pierwszy ogień poszła zabudowa rur od rekuperatora. Jak to wyglądało widać na zdjęciach... w dalszej kolejności zabudowa stelaży od WC.
    Na koniec sufit podwieszany w Łazience, ale to chyba dopiero w przyszłym tyg,.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-02-01 19.15.08.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	169302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-02-02 14.14.18.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	169303
  3. prace wykończeniowe cd...

    pisaęłm, ze 1 lapa zawisła w tej chwili w piwnicy wiszą wszystkie plafony które były kupine.

    Od poniedziałku do pracy wchodi spachlarz,
    a tymczasem ja obudowuje płytą G-K kolejne elementy.
    mam już stelarz pod sufit w wc. mam przygotowany stelarz od kibelka podwieszanego w wc. Rury od rekuperatora zabudowane już na gotowo. teraz rozpoczyma prace w łazience - zabudować kibelek i zrobic sufit podwieszany.

    w między czasie szukamy drzwi oraz płytek... ...
  4. Pierwsza lampa

    Uznaliśmy, że w chwili obecnej wykańczanie piwnicy zakończy się na tynkach tj ewentualne malowanie / gipsowanie itp zrobimy jak starczy pieniędzy a puki co musi nam wystarczyć stan taki jaki jest.
    Byliśmy w weekend płytki oglądać i szukać inspiracji jak w przyszłości wykańczać nasz domek i trafiliśmy w promocji plafony. Jakość nie najwyższych lotów, ale uznaliśmy że do piwnicy wystarczy,,, wczoraj po pracy wpadłem na chwilę na budowę i pierwszy plafon wisi już na ...
  5. Mamy posadzki

    Wczoraj robione były posadzki. Panowie pracę zaczęli około 10 a skończyli krótko przed 18. Przebąkiwali pod nosem, ze dużo roboty, ze za dużo wyleki chcę na podłogę ale w koncu staneło na moim tj. było lane 5,5cm nad rurki od podłogówki czyli około 7,5 cm wylewki. Wykonawczy się upierali, że oni wszędzie leją po 3,5 cm nad rórki i jest ok ale jakoś nie chciałem dać im wiary, szczególnie gdy po konsultacjach z instalatorem usłyszałem, że optymalnie nad rurki jest lać ...
Strona 5 z 13