dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tomek1950

  1. Mazurska chałupa komtura

    Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Obiecałem nieartystyczne zdjęcie, obiecałem.



    Podstawą ogrzewania "komturii" jest kominek. Własnymi "ręcami", z pomocą syna wybudowałem, ale... najwyższa władza miała zastrzeżenia. A kominek prócz dawania ciepła i funkcji estetycznych powinien dawać radość i satysfakcję użytkownikom. Zapadła więc decyzja o zmianie obudowy. Poprzednia ...
  2. Mazurska chałupa komtura

    Koniec wakacji i nic się nie działo.
    A tyle prac do wykonania.
    I nagle jak z nieba wpada sąsiad Wojtek. Pracy nie ma, umie trochę.
    Początkowo prace rozbiórkowe. W dawnej oborze, mimo, że krów jużz nie było w niej od paru dziesiątków lat swoisty odorek się unosi w powietrzu.
    Zrywanie nedznej wylewki robionej jak widać z wyrytego na tynku roku jeszcze za Gomułki. Fetorek kwitnie i ma nawt tendencje wzrostowe.
    Co robić z gruzem? Ano w komturii ...
  3. Mazurska chałupa komtura

    W okresie wakacyjnym nic ciekawego się nie działo. Po pierwsze nie było mozliwości, bo wnuki, kupa luda, szambo co kilka dni do opróżniania i ogólne zamieszanie. :)
    Przyszedł wrzesień, cisza i spokój. Komtur na grzybki podreptał do pobliskiego lasu, niestety w tym roku nieurodzaj. Natomiast jabłonki i winorośle obrodziły. Córki prosiły o sok z czarnego bzu, a tego mam dostatek, więc "sokowyrzymałka" w ruch i kilka butelek zostało napełnionych i zapasteryzowanych. ...
  4. Mazurska chałupa komtura

    Obiecałem w komentarzach odcinek kryminalny.

    Dziś mamy grudzień, a sprawa wydarzyła się kilka miesięcy wcześniej. Więc temat jak u Słowackiego "uleżał się jak tytuń". Piszę już bez emocji.

    W sąsiedniej wsi był ludowy festyn. Festyn ludowy to już nie to co 30 lat temu, a szkoda. mało folkloru, a wiele kiczu. Niemniej jednak dla młodego chłopaka jakim jest mój najstarszy wnuk atrakcja.
    Córka wzięła go, wsadziła do fotelika i ...
  5. Mazurska chałupa komtura

    Dawno nie pisałem. Proszę o wybaczenie. Przyczyn było dużo. Obiecuję wyjaśnić.
    Mam jednak prośbę do zaglądających do mojego niebudowlanego dziennika by zajrzeli tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/a-tu-licy...146633-120.htm

    Poprawcie proszę wynik.
    Jest jeszcze bardzo dużo nielicytowanych, fajnych fantów.
    Koniec licytacji w niedzielę o 22:00.
    Proszę.
Strona 2 z 50