dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar zbieramy opinie
    Prosimy o dodanie opinii o swoich oknach, drzwiach, bramie garażowej na www.ocenio.pl
    Wystawiając opinię pomożesz innym w podjęciu właściwej decyzji.
    Zajmie Ci to tylko 2 minuty.
    Dziękujemy
  2. Avatar majdzik
    Dziękujemy
  3. Avatar Katti
    Piękna kobieta Fryzurka dodaje uroku ...
  4. Avatar frank_gr
    ładny ten wasz domek
  5. Avatar 87anam87
    ładny domek i wszystko fajnie życzę miłej budowy
  6. Avatar majdzik
    Cieszy mnie to
    Jeszcze nie mam podpięcia ze studzienki rewizyjnej zbiorczej do studni chłonnej- ale w studzience zbiorczej pojawiła się woda więc wszystko jest ok
  7. Avatar mariwa
    w taki sam sposób robiłem drenaż, bo również mam glinę naokoło i pod budynkiem tj. żwir miałem otulony włókniną (dużo ludzi otula włókniną tylko sam drenaż a potem grunt zamula cały żwir a potem i włókninę),u mnie drenaż zdaje egzamin na 5+, a woda w studzience jest czyściutka
  8. Avatar Mona7
    Siła woli i nawet poduszka stanie się asfaltem
  9. Avatar majdzik
    Udało się, mamy pozytywną decyzję odnośnie przyznania PnB. Oczywiście nie poszło gładko - musiałem dostarczyć zgodę z Urzędu Gminy, zdjęcia najbliższego sąsiedztwa gdzie mieli podobną zabudowę domu jak ja. Ważne że sie udało
  10. Avatar majdzik
    No ja niestety nie mogę zmienić dachu ani obrócić całego budynku bo byłoby to niekorzystne ze względu na położenie stron świata, jak również zagospodarowanie działki.
    Na szczęście warunki zabudowy wydaje odrębna Gmina - wiem, że nie robią problemów bo w końcu dookoła tak domy stoją - czekam teraz tylko na jakieś pismo od nich żeby Szanownej Pani ze Starostwa zanieść.

    "Gdybyśmy 12 lat temu wiedzieli, że tak rygorystycznie będzie Starostwo przestrzegało tych warunków na pewno byśmy ponownie go nie wpisali" - sądzę, że przy PnB w dużej mierze zależy od urzędnika na jakiego się trafi, zawsze znajdzie się jakiś służbista, który tylko patrzy jak tu uprzykrzyć komuś życie
  11. Avatar Mona7
    No niestety ja też musiałam dach przez starostwo i warunki zmieniać i też wszystko dopasowywać do ich chorych wymysłów. Kwestia jest tylko taka czy komuś się śpieszy z budową czy nie. Ja za bardzo nie mogłam czekać z różnych powodów na wzięcie kredytu a więc też na pozwolenie więc nie mogłam walczyć szczególnie że u nas potrafi to trwać (tak słyszałam w obiegu) rok i dwa zanim się swoje wywalczy, więc zmieniłam projekt co w sumie chyba mojemu domkowi wyszło na dobre ale samej papierologi nigdy nie zapomnę i tego jak nas traktowali ile wszystko trwało itp. urzędnicy są po prostu koszmarni przynajmniej w naszym starostwie
  12. Avatar majdzik
    ... Heh... Pani w Starostwie pojechała po całej linii, stwierdziła że Dom w tamaryszkach 2 to dom z dachem wielospadowym a nie dwu .... szkoda że centranie w projekcie jest napisane DACH DWUSPADOWY.
    Drugi problem, który robi to kazała projektantowi odwrócić budynek aby najwyższa kalenica była równolegle do drogi bo tak jest w warunkach zabudowy (nie jest napisane że musi być najwyższa, mógłbym zinterpretować że najdłuższa i jest ok- Pani stwierdziła że to głupota).... szkoda tylko, że dookoła mnie jest mnóstwo budynków z kalenicą prostopadłą do drogi... musze z Gminy postarać się od odstępstwo od tego warunku bo stwiedziła, że się nie będzie podkładac. W ogole jest jakiś wyrok w tej sprawie bo kiedyś ktoś był w podobnej sytuacji i nie odpuścił, musieli wydać zgodę. Tak właśnie się dzieje gdy na stanowiskach tego typu zasiadają ludzie bez wykształcenia budowlanego.
  13. Avatar majdzik
    O pozwolenie na wycinkę możesz starać się kiedy tylko chcesz, musisz być tylko właścicielem działki lub mieć upoważnienie od właściciela. Sprawę załatwia się w Urzędzie Gminy.Najprawdopodobniej na ich stronie internetowej będzie do pobrania gotowy wniosek, na którym należy wpisać gatunek drzewa i obwód pnia na wysokości ok 1,3m. Gmina życzy sobie również mapę działki z naniesionymi drzewami-zaznaczam, że nie muszą być precyzyjnie naniesione przez geodetę (ja na kserze mapy do celów projektowych naniosłem je na oko). Po złożeniu wniosku urząd ma kilkanaście dni (chyba 21) na odezwanie się do Ciebie w celu umówienia wizji lokalnej. (U mnie przyszli, pomierzyli,popytali dlaczego chcę ściąć i tyle - zgoda pozytywna. W zamian zasadzę drzewka w koło płotu W ciągu kilkunastu dni otrzymasz decyzję, która się uprawomocnia po 14 dniach.
  14. Avatar orin
    Majdzik, podziel się proszę informacją jak to jest po kolei z tym pozwoleniem na wycinkę drzew. Co, jak i kiedy można załatwiać? Ja mam do wycięcia kilka dużych drzew a słyszałem, że mogę o to się starać dopiero jak będę miał PNB ...

    Pozdrawiam
  15. Avatar desmont1
    powodzenia
    przyda sie
  16. Avatar Mona7
    Oj z zapałem urzędników to lepiej z góry nastawić się na 60 dni oni z wszystkim czekają do ostatniej chwili, normalnie człowiek ma wrażenie, że robią to złośliwie. U mnie też zajrzeli dopiero po ponad tygodniu w ogóle do projektu ale to, że otworzyli go też niczym nie skutkowało na początku
  17. Avatar majdzik
  18. Avatar Mona7
    heyka ja też ze śląska Na to, że łatwo będzie nie macie co liczyć ale na radość i satysfakcję no i to niesamowite uczucie przy budowie które trudno opisać owszem Trzymamy kciuki
  19. Avatar orin
    Witaj, cieszy jak można poczytać wpisy ziomka ze Śląska. Mam nadzieję, że będziemy się wymieniać doświadczeniami budowlanymi Zapraszam do odwiedzin mojego dziennika i komentowania wpisów.
    Powodzenia...