dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Robin2

  1. Dziennik Robina

    Znowu coś drgnęło: mam papiery z ZUDu, czekam jeszcze na odrolnienie, będzie w przyszły czwartek.
    Do diaska, muszę zrobić kosztorys dla banku a nie mam pojęcia, jak... Poszukam chyba w innych dziennikach budowy
  2. Dziennik Robina

    No to kiszka.
    Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że każda próba niwelacji działki przed uprawomocnieniem się zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych jest samowolą budowlaną. Wypada czekać...
    Ale pocieszające jest, że dziś odebrałem umowe z ZE, zgodę z Zarządu dróg na postawienie płotu zgodnie z projektem, zgode na zrobienie przyłączy wodnych i elektrycznych zgodnie z projektem i zrobienie wjazdu na działkę tak, jak chcieliśmy. Niestety, trzeba ...
  3. Dziennik Robina

    dzis naszły mnie wątpliwości, czy aby nie za wczesnie chcę zabierać się do pracy. Wyczytałem w Harmonogramie prac że zdjęcie humusu powinno sie robic już po zgłoszeniu faktu rozpoczęcia budowy a ja przeciez nawet nie mam pozwolenia na budowę ;)
    A może chęć zniwelowania działki to nie jest de facto usunięcie humusu?
    Chyba czeka mnie wycieczka do nadzoru budowlanego...
  4. Dziennik Robina

    Niedziela, w piatek zawiozłem na działkę właściciela spycharki i pokazałem mu, co ma do zrobienia- trzeba nieco wyrównać teren. Po niedzieli ma być zrobione tylko ten koszt mnie przeraża- 300 zł za sam dojazd maszyny (uroki budowania poza miastem) i po 150 zł za godzinę pracy. Facet ocenił robotę na góra 3 godziny- wyślę żonę niech pilnuje ;)
    W sobote pomagałem sasiadowi uprzątnąc pryzmę drewna na opał (leżało przy miedzy)- przy okazji spycharka zniweluje tez trochę ...
  5. Dziennik Robina

    Dokumenty złozone w Powiatowym Zarzadzie Dróg, czekają na panienke, która akurat w tym okresie poszła na urlop :(
    A na działce pojawiła sie pierwsza wywrotka żwiru :), wczoraj przywiózł mi ją właściciel miejscowej żwirowni, zasypał rów przy drodze, będzie wjazd na moje poletko.
    Dzis Boże Ciało więc za bardzo nie podziałam...