dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. dom ciepły, pasywny albo 3 lub 5 litrowy

    Cytat Napisał gosciu01 Zobacz post
    witam,

    mam 178m2 + garaż dwustanowiskowy nieogrzewany,
    te 3 kWh na cwu to dogrzewanie prądem średniorocznie w przeliczeniu na 1 m2 jak podaje norma dla domu pasywnego.
    Pozostałe ciepełko na cwu pochodzi z kolektorów dachowych płaskich.
    Ogólnie dogrzewanie prądem wody na potrzeby cwu wychodzi mi średniorocznie 2,25 kWh/dobę. Głównie w taryfie taniej za 21gr/kWh
    Kolektory płaskie a nie dachowy ( rurkowy pod dachówką ) ponieważ :
    ...
  2. Ep Ek Eu - zapotrzebowanie energetyczne

    EP - określa roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną na jednostkę powierzchni pomieszczeń i wyrażany jest w kWh/m2rok. Nie odzwierciedla kosztów związanych z eksploatacją budynków ani też nie informuje potencjalnego nabywcy nieruchomości o jakości budynku ze względu na straty ciepła czy sprawności systemów c.o., c.w.u. i chłodzenia.

    Inaczej: EP to takie EK ale uwzględniająca tzw. koszty ekologiczne uzyskania energii, czyli jeśli stosujesz ekologiczne źródła ...

    Updated 18-06-2012 at 20:52 by delta9

    Tagi - katalog słów kluczowych: energetyczne, zapotrzebowanie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. dom ciepły, pasywny albo 3 lub 5 litrowy

    U dla okien - stosunek możliwości do ceny

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Co do okien to daję z szybą 0,6 i ramą 1,2 nie kominuję za bardzo bo sprawdzałem i przy 12 m2 okien poprawa całego okna np. z U=1,1 na 0,75 nie robi prawie żadnej róznicy. A po co mam wywalać 10000 więcej kasy.
    Tagi - katalog słów kluczowych: okna Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

    podstawy montażu okien

    Cytat Napisał pr***l Zobacz post
    No niestety jak zawsze w przypadku montażu sukces gwarantuje wiedza i praktyka wykonawcy.
    Na naszych łamach opisywaliśmy już ten temat, ale to niestety tylko literatura i nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w praktyce:

    art. 1 - Redukcja strat energii (http://www.aluplast.com.pl/index.php...goria=24&mode=)

    art.2 - Energooszczędny montaż (http://www.aluplast.com.pl/index.php...goria=25&mode=)
    ...
  5. Co to jest bypass w rekuperacji?

    Bypass ( coś to "a" co jakiś czas wpada, jak się szybko pisze) – służy latem, do ominięcia wymiennika. By powietrze z gwc jak najchłodniejsze trafiło do pokojów.
    Tagi - katalog słów kluczowych: bypass, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 4 z 4