dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

blekowca

  1. Przechodzimy na dzień po dniu

    Co prawda miałem zamiar ciągnąć tą wersję dziennika aż do pnb (pozwolenia na budowę), jednak wydaje mi się że przed samą budową będzie się jeszcze tyyyyyyyyle działo, a w blogu dzień po dniu jakoś tak nowe wpisy chyba pisze się prościej i łatwiej śledzić wątek. Przynajmniej mi się tak wydaje gdy czytam dzieje budów innych murarzy/ muratorowców/ muratorowiczów/ ... tak więc niniejszym wpisem kończę regularną pisaninę tutaj i zapraszam http://forum.muratordom.pl/showthrea...31#post5479331 ...
  2. pierwsze koty za płoty

    Wczoraj buszowałem w krzakach z taśmą mierniczą i ostrzegawczą. Działka z grubsza oznaczona - można zaczynać koszenie.
    Tutaj lekkie zdziwko, droga od wschodniej strony działki w terenie nie istnieje zupełnie, jest obok taka ujechana jakimś terenowym samochodem i tyle. W czasie budowy trzeba będzie sobie ją wyjeździć sprzętem budowlanym (może się uda).
    Przy okazji tyczenia zagadnęło mnie dwóch przyszłych sąsiadów, miłe pogawędki. Jeden powiedział że wbrew moim ...
  3. odchwaszczanie i wytyczenie działki - wstępne poczynania,

    Czas przejść do czynów: dla mieszczuchów z bloku poradzić sobie z 600 m2 wybujałych wieloletnich chwastów i krzaczorów stanowi pewien problem. Od znajomego który się już zbudował, usłyszałem 'to sobie sam skosisz' - więc wybrałem się do działu ogrodniczego Castoramy na wieczorek zapoznawczy.
    Roundup słynny 'może skazić wodę i zbiorniki wodne na dłużej...' , odpuściłem; kosa ręczna - jakoś tak nie bardzo mi leżała , ciekawa była jakaś taka maczeta ale z ...
  4. Działka kupiona - zdjęcia

    Zdjęcie działki po ostatecznym nabyciu. Co będę cudze fotografował. :no:
    Wczoraj nastąpił ten wielki dzień, umowa spisana, odczytana, piniondze zapłacone, tak więc działka jest nasza. No dobra wiem że 2 tygodnie trzeba odczekać na uprawomocnienie się umowy, czy jak to tam zwą.
    Dzisiaj wybraliśmy się więc z wizją lokalną żeby zrobić zdjęcia. Co prawda we wziętym aparacie padły baterie i znikła gdzieś karta pamięci, od czegóż jednak telefon.
    Zatem ...

    Updated 23-07-2012 at 11:56 by blekowca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Będzie czad, umowa przedwstępna czyli prawa Murphiego w akcji

    To będzie wpis typowo wspominkowy, ale jest co wspominać to warto trochę klawiaturę zużyć.
    Żeby tło jakieś dać, to o tych prawach Murphiego zacznę...
    Jak się może coś zepsuć $%@^@mać^%@F^Y!!!! to się na pewno zepsuje i to wtedy gdy będzie wręcz niezbędne, jak może pójść źle to pójdzie, łamią się rzeczy niełamalne, palą ogniotrwałe, toną niezatapialne itd. etc.....
    Jak ktoś nie doznał tego to znaczy że jeszcze dozna... i to wtedy ...

    Updated 22-06-2012 at 09:53 by blekowca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 3 z 4