dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Planeta 2

  1. Opaska wokół budynku i wyrównanie terenu

    Wykonałem opaski z krawężników wokół budynku. Na ten moment cokoliki wymagają zaciągnięcia siatką i położenia tynku, po czym wsypię piasek, położę geowłókninę i nasypię kamieniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9864a.jpg
Wyświetleń:	3302
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	322637

    Budynek został wysoko wyniesiony poza pierwotny poziom gruntu. Jest to pozytywnym wynikiem tego, że budowę zacząłem w bardzo deszczowym roku 2013. Wykopy i fundamenty często były zalewane wodą. Ponieważ budynek jest podniesiony mogę ...
  2. Odprowadzenie wody z rynien

    Wylewanie wody z rynny bezpośrednio na grunt powoduje namakanie fundamentów. Wieloletnie namakanie może spowodować zawilgocenie ław i wszelkie konsekwencje z tym związane. Dlatego wykonałem system odprowadzenia wody z rynien. Teren ma niewielki spadek, który został wykorzystany do zlokalizowania studni chłonnej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozsaczanie.jpg
Wyświetleń:	2702
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	322583

    Deszczówkę odprowadzam rurami pełnymi na odległość ok 3 metrów od fundamentów, następnie wpinam się w rurę ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: deszczówka, odprowadzenie deszczówki Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Obróbki blacharskie balkonu

    Ze względów praktycznych i estetycznych wykonałem obróbki balkonu z blachy. Blacha okrywa całą pionową ścianę balkonu, zabezpiecza ją przed namakaniem. Woda deszczowa nie ma z nią kontaktu. Tynk w tym miejscu lubi się brudzić, płytki lubią odpadać, blacha jest najtrwalszym rozwiązaniem i wygląda bardzo estetycznie nawiązując kolorystyka do pozostałych elementów budynku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.jpg
Wyświetleń:	3008
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	319252

    Niestety, trzeba przyznać, że mało kto potrafi ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: obróbka balkonu Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Elewacja zewnętrzna

    Elewacja na gotowo, producent Caparol, tynk silikonowy kolor Mandarin - jest to jasno żółty kolor, bonie 2 tony ciemniejsze ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8196a.jpg
Wyświetleń:	3511
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	313600

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1258.jpg
Wyświetleń:	3449
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	313601
    Tagi - katalog słów kluczowych: caparol, elewacja, mandarin Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Suszenie jastrychu, wygrzewanie domu

    Kocioł kondensacyjny Viessmann Vitodens-222 F posiada kilka programów do suszenia posadzek. Wybrałem program zalecany przez niemiecki Związek Rzeczoznawców ds. Technologii Wykonania Parkietów i Podłóg:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzanie.jpg
Wyświetleń:	2888
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	313451

    Temperatura wody zasilające jest podnoszona codziennie o 5 C do temperatury 46 C> taka temperatura jest utrzymywana przez 7 dni. W tym czasie temperatura w domu wynosiła 35 C. Konieczne było intensywne wietrzenie w celu wyprowadzenia ...

    Updated 18-04-2015 at 16:35 by piotrek0m

    Tagi - katalog słów kluczowych: program wygrzewania, wygrzewanie posadzek Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 4 z 30