dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wilcza75

  1. wielki las

    ten wpis będzie o tym jak piękna pogoda może mieć fatalny wpływ na nasze sprawy finansowe
    Na początku maja '99 sprawdziliśmy czy nasza (no jescze nie do końca) działka jest na swoim miejscu. Była. Geodeta podzielił pole i wkopał słupki dokładnie jak tego chcieliśmy - nasz plac ma kształt zbliżony do trapezu o szer.21m i śr.długości 55m. Po późniejszych doświadczeniach z wyborem projektu i lokalizacją budynku wiem że popełniłem błąd. Działka powinna być o minimum ...
  2. wielki las

    Czy próbowaliście namówić kogoś, do kupienia czegoś razem?
    Powodów zasadności takiego dzialnia można mnożyć, ale problem jest jeden, jak mówi przysłowie:"bo w tym cały jest ambaras.........."

    Po rozpuszczeniu wici wśród znajomych, a szczególnie tych którzy mają lub mogą mieć nadwyżki finansowe,okazało się że jedni w ogóle nie są zainteresowani działką rekreacyjną, inni owszem ale z Naszej Wsi jest za daleko od jeziora, kolejni mają rodzinę ...
  3. wielki las

    Jesienią 1998r. znaleźliśmy takie miejsce, w którym zakochałem się od razu (Moja Moja dodaje że ona też). Co ciekawe nasz wybór padł na pierwszą działkę którą obejrzeliśmy.
    A było to tak. Jakiś czas wcześniej nasi znajomi zawieruszyli się gdzieś w okolicach Wielkiego Lasu i mimo że są z Pisza (Moja Moja zresztą też, a ja prawie) i lasy okoliczne znają nieźle, nie ukrywali zachwytu nad urodą tamtejszej puszczy.
    No więc gdzieś w oklicach września jedziemy ...
  4. wielki las

    Na początku lat 90-tych kupiliśmy działeczkę w Szczechach nad Rosiem. Niestety, nigdy nie mieliśmy do niej serdecznych uczuć i po kilku latach nieużytkowania postanowiliśmy poszukać czegoś innego.
    Kto zna teren między wsiami Szczechy Małe i Rostki, gdzie są setki hektarów łąk, zarośnięte brzegi jeziora i dziesiątki obiektów radosnej (nieformalnej) twórczości budowlano-rekreacyjnej rodaków chyba nam się nie dziwi.

    Nowa lokalizacja miała być:
    ...
  5. wielki las

    I wpis 7 lat po rozpoczęciu tej przygody


    dlaczego taki tytuł?
    - pamiętacie klimat 2 powieści Nienackiego z lat 80-tych ("Raz w roku ..." i "Wielki Las" właśnie),
    - wszystko dzieje się w naprawdę sporawym lesie (Puszcza Piska)
    - a na dodatek zaczęło się we wsi Wielki Las
Strona 9 z 9