dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

andre59

  1. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Niech się mury pną do góry.

    Wreszcie przyszła kolej na najbardziej spektakularną część budowy - ściany i dach.

    Jako materiał na ściany zewnętrzne i działowe został wybrany Ytong. W czasie gdy obmyślałem koncepcję domu nie widziałem w pobliskich hurtowniach innego betonu komórkowego o chociażby zbliżonych właściwościach.
    Ponadto przy zakupie Ytong'a w cenę materiału był wliczony klej (jeden worek na paletę bloczków) i transport na ...
  2. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Kilka dni przeciągnęło się do kilku tygodni :oops:

    Przyszła wiosna, a wraz z nią kolejny sezon budowlany.
    Fundamenty ładnie przezimowały, piasek wsypany do środka "utachnął", można zaczynać kolejny etap budowy.

    W kwietniu fachowcy przystąpili do wykonania studzienki rewizyjnej i przykanalika sanitarnego. Wymagało to pozwolenia na zajęcie pasa drogowego. Na szczęście sprawy w urzędzie załatwiłem szybko i bez problemów. Warunkiem ...
  3. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Kolejnym etapem było wymurowanie nadziemnej części fundamentów. Najwygodniej było zrobić to z betonowych bloczków fundamentowych. Zamówiłem je w byłej "fabryce domów" obecnie zajmującej się produkcją galanterii betonowej.

    O ile pamiętam, tych bloczków było 740 sztuk. Jeden bloczek waży ok. 30kG, czym przewieść taką masę betonu?
    Znajomy kuzyna świadzył usługi transportowe wielką ciężarówką z jeszcze większą naczepą długości kilkunastu ...
  4. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Przed rozpoczęciem wylewania fundamentów przygotowałem druty zbrojeniowe. Polegało to na przycięciu ich na długość i odpowiednim pozaginaniu.
    Tylko jak to zrobic? :roll:
    Stal zbrojeniowa o średnicy 10-12 mm nie bardzo daje się giąć paluszkami... Wykombinowałem sobie przyrząd złożony z dwóch solidnych płaskowników z zagiętymi końcówkami i wywierconymi w nich otworami. Przetykałem pręt zbrojeniowy przez te otwory i bez trudu mogłem powyginać go w odpowiednim ...
  5. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    "Nadejszła...wiekopomna...chwila".

    Zgłoszenie rozpoczęcia robót złożone w urzędzie, kierownik budowy przyjął obowiązki, mogę zaczynać.
    Działeczka prezentuje się tak:



    Ten bukszpan po środku, ocalał. Kilka drzewek owocowych niestety nie.

    Zaczynam od zakupu garażu blaszaka, zaplecze musi być.
    Mam co prawda starą drewnianą komórke, ale jest zagracona ...
Strona 2 z 3