dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

andre59

  1. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Mając już gotową koncepcję rozkładu pomieszczeń, zabieram się za wybór materiałów i konstrukcji budynku.
    Zainteresował mnie Ytong. Przeglądam MURATORA, odwiedzam hurtownie budowlane w poszukiwaniu informacji o tym materiale.

    Jeżdżąc po okolicy zwracam uwagę na budynki o bielusienkich jak świeży śnieg ścianach.
    Rozmawiam z ich właścicielami, każdy zadowolony z wyboru.
    Jeden mówi:- Panie, świetna technologia, dwóch ludzi wystarczy by ...
  2. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Witam czytelników :)

    W tym odcinku zamieszczam dalsze rysunki elewacji.
    Na pierwszy rzut elewacja ogrodowa.
    Ogród znajduje się w północno-zachodniej części działki, ale w niczym to nie przeszkadza. Latem do 3-ej po południu na terasie jest cień. Jak będę chciał posiedzieć na słońcu to wystarczy przenieść się z mebelkami kilka metrów dalej.

    Oto rysunek elewacji ogrodowej:

    ...
  3. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Jak na prawdziwe opowiadanie przystało zacznę tymi słowy:
    Dawno, dawno temu w grodzie w samym środku krainy Polan mieszkała pewna rodzina. Tata, mama i syn.
    Zyli skromnie w wielkiej chacie, blokiem zwanej, gdzie harmider i tumult okropny nie raz panował.
    Postanowili tedy życie swe odmienić i dom osobny dla własnej i potomnych wygody wybudować.

    To tak tytułem wstępu.

    Nie będę operował datami bo dokładnie nie pamiętam kiedy co miało ...
  4. Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.

    Witam wszystkich zainteresowanych :)

    Nie będzie to dziennik, bo dziennikiem być nie może.
    Będzie to raczej zbiór krótkich opowiadań o budowie prowadzonej własnymi siłami prawie w dosłownym znaczeniu.
    Opiszę tu swoje doświadczenia i zmagania, problemy i sukcesy, troski i radości.

    Liczba 59 w moim nicku oznacza rok mojego urodzenia, czyli 1959.
    Tak, tak, tatusiowie po czterdziestce też budują :wink:
    Ostatni dzwonek, aby porywać ...
Strona 3 z 3