dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ged

  1. Dziennik Ged'a

    Test
    Święta święta i po świętach.
    Test

    Test
    Forum nowe... po kilku dniach znalazłem wreszcie kompa na którym cokolwiek widać
    Jakoś to działa...
    Nawet fajnie działa
  2. Dziennik Ged'a

    Tak dla pamięci. Zamówiłem truskawki:
    Honeoye
    Senga Sengana
    Alfa Centauri
    Alioth
    Amulet
    + 3 niespodzianki
    po 10 sadzonek
    i winorośl:
    EINSET SEEDLESS
    ONTARIO
    FESTIVEE
    KAY GRAY
    po 2 sadzonki
  3. Dziennik Ged'a

    Miesiąc minął ... miesiąc ..7 miesięcy !!! od 5.30 do 1-2 w nocy przed monitorem, klawiaturą i telefonami - świątek, piątek i niedziela jak to mówią. Jedzenie i popitki mi przynosili, lekko oślepłem, ale dwa dodatkowe oddziały firmy powstały. Planowałem trzy, ale i dwa dobre. Jeszcze nie idą pełną parą, ale z pół roku zyski się potroją i będzie masa kaski na budowanie. Zdrowia tyko trochę szkoda, ale od środy robię sobie urlop ... do 15 września ... 6 miesięcy ... ...
  4. Dziennik Ged'a

    Po nieudanych próbach palenia pociętymi stemplami dziś od 17.00 przeszliśmy na miał. Powiem szczerze, miałem już dość. Co kilka godzin trzeba było schodzić i dokładać, rano rozpalać. Temperatura w domu była stabilna bo wody w instalacji cała masa i wszędzie betony kumulujące ciepło, ale .,.. koniec z tym. Zaletą były oczywiście koszty. Praktycznie trzy zimy bez wydania złotówki.
    Kocioł jakoś przeżył... kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset kubików szalunkowego ...
  5. Dziennik Ged'a

    W stosunku do zamierzeń projektowych podczas budowy zmieniłem proporcje dachu i posadowienia. Wszystko poszło w górę. Mansarda 20 cm, poddasze 20 cm, posadowienie 10 cm, kąt nachylenia mansardy z 25 na 32 st. czyli następne pół metra.

    Taki był zamiar:


    Efekt ? Lepiej czy gorzej?

    Budynek miał być płaski, a wyszedł okrąglasto-wysoki.
    Plusem powiększonego dachu ...