dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ged

  1. Dziennik Ged'a

  2. Dziennik Ged'a

    Trumna zazbrojona. Gotowa do pierwszego zalewania. Zalewamy na dwa razy. KrakBet specjalnie dla mnie przygotuje specjalny beton, rzadki jak zupa i nie wymagający wibrowania. Trwają prace nad tarasami. Będzie ich dwa: z przodu ozdobny, z czterema kolumienkami podtrzymującymi dworkowy portyk, z tyłu użytkowy 32 m2 z tralkami po bokach - łamanymi kolumnami i trzema schodkami. Jutro przyjeżdża więźba. Dziś ustaliłem szczegóły z wykonawcami ... na 1 maja będę miał kompletny stan surowy ...
  3. Dziennik Ged'a

  4. Dziennik Ged'a

    Zaczęła się budowlana nuda.
    Spece od trumny pojechali. Cały dzionek zbroili. Dwie warstwy siatki z 8 co 10 cm, rozdzielka 6 co 30 nad podporami dozbrojenie górą, na skosach to samo. Sporo tej stali.
    Policzyłem i zamówiłem więźbę, nie licząc łat i kontrłat wyszło 10,5 m3 drewna. Drewno od znajomego szefa trumniarzy. Ze też ja ich wcześniej nie spotkałem - miałbym już skończony dom...
    Rodzina mi się cała pochorowała, najpierw syn, potem córka, następnie ...
  5. Dziennik Ged'a

    Podniesienie szalunku skończone. 4 dni to trwało. Pod koniec przyszłego tygodnia pierwsze zalewanie - chyba.

    Z dekarzami brak kontaktu ...

    Jabłka zjadamy nasze własne. Pod koniec lata byłem trochę zawiedziony, jesienią jeszcze bardziej. Jabłonki obrodziły owszem, bardzo ładnie, ale jabłka były twarde, niesmaczne. Zerwaliśmy je wszystkie bo spodziewaliśmy się mrozów, wpakowali do skrzynek i zostawili w piwnicy. Teraz doszły. Są soczyste, słodkie, ...