dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar operatuje
    Jeżeli będzie potrzebny, wykonamy operat wodnoprawny i projekt budowlany na zjazd z drogi.
    Zapraszamy na:
    www.operatujemy.pl
    Pozdrawiam
    Huber Rams
  2. Avatar NataliaBed
    Poszukuję projektanta i wykonawcy do wykonania w okolicach Wrocławia zjazdu z drogi wojewodzkiej do mojej posesji.
  3. Avatar Nani
    Hmmm kostka za 17-20 lat - czyli to tak jak u nas
  4. Avatar Kamil_Idaredy
    Nani - nie wiem gdzie starasz sie o kredyt ale z racji ze w tym siedze zawodowo to do budowy domu i pod wzgledem ceny polece Ci szczegolnie ING. Jakbys chciala jakies info - pisz
  5. Avatar dziub
    wełny w skosach mam (15+10)cm. Na płasko na poddaszu (20+20) - za dużo kupiłem, ale w sumie dobrze wyszło Wełna Isover ProfitMata lambda=0,035
    Styropian 15 cm. - Knauf 038 - nie pamiętam już jak się nazywał.

    Nam się udało ogarnąć temat bez większych zobowiązań finansowych. Kosztem 3 lat wyrwanych z życiorysu, zmasakrowanym kręgosłupem i pewnie nerwami przez które kilka lat krócej też pożyję
    Ale warto. Komfort posiadania przestrzeni jest bezcenny
    Drugiego domu już bym nie budował systemem tak bardzo gospodarczym. Jakiś kredycik byśmy przygarnęli.
  6. Avatar Nani
    Dziub już nie pamiętam czy o to pytałam, jak tak to wybacz, skleroza, to moje drugie imię - ile cm wełny dawałeś na poddaszu? ile cm styro na elewacji?

    pozdrawiam

    P.S. Dziś dostaliśmy pierwszą ofertę kredytową i coraz bardziej zaczynam się oswajać z myślą spłaty przez 20 lat żeby jakoś godnie żyć, także mam taką cichą nadzieję, że na przyszłe święta BN będziemy już na swoim
  7. Avatar dziub
    @domek pasywny testu szczelności nie robiliśmy. Nasz dom do parametrów pasywnego raczej się nie zbliża więc nie widziałem takiej potrzeby. Kamerę miałem możliwość pożyczyć z pracy.Podejrzewam że za dobry sprzęt trzeba ok 3 tyś zapłacić więc się nie opłaca kupować na własne potrzeby. Lepiej poszukać jakiegoś szwagra szwagra Tak jak pisałem ja do tego bardzo luźno podchodzę raczej na zasadzie ciekawostki, ale oczywiście to co się da poprawić trzeba.
    @Mama Mini palimy ekogroszkiem. Na chwilę obecną spalam worek na 3 dni, no ale jest na zewnątrz ciepło. Jutro postaram się coś napisać więcej o pierwszych spostrzeżenia palacza pzdr.
    Updated 18-11-2015 at 23:54 by dziub
  8. Avatar Mama Mimi
    Miałam wątpliwości czy jest to sensowne takie 'kamerowanie' - ale przekonałeś mnie. U nas nie ma na razie ocieplenia zewnętrznego, więc tym lepiej chyba sprawdzić, gdzie są krytyczne miejsca. Jakim piecem palisz?
  9. Avatar domekpasywny
    super zdjecia!
    droga byla ta kamera? tez bym taka chciala...
    czy robiliscie test szczelnosci domu?
    pozdrawiam!
  10. Avatar operatuje
    Zrobimy to szybciej i ZNACZNIE taniej
    Zapraszamy
    operatujemy.pl
  11. Avatar śmig_śmigalska
    Bardzo dobra strategia. My (mimo upływu roku) wciąż odczuwamy pobudowlane dolegliwości. Budowa mocno daje w kość, Powodzenia na swoim!
  12. Avatar dziub
    Niestety z prowizorkami tak jest
    Oczywiście zaczynamy od rzeczy pilnych, te bez których da się żyć wpisuję na specjalną listę. Mam nadzieję, że nie będą czekać tam 20 lat

    Na swoim rewelacyjnie. Właściwie to jeszcze nie zdążyliśmy się tym cieszyć bo cały czas coś ogarniamy. Od wczoraj mam nową zasadę - po 21:00 nic już nie robię

    pzdr.
  13. Avatar DRDZ
    Gratuluję. Teraz szybko dokończcie to co zostało do zrobienia, bo prowizorki lubią się opatrzeć i pozostać na wieczność. U mojego ojca brakująca deska przy wyjściu na balkon czekała na uzupełnienie 20 lat
  14. Avatar Nani
    Gratulacje, pewnie fajnie na swoim? W sumie pytanie retoryczne

    Pozdrawiam
  15. Avatar ditomasso
    To teraz czekamy na relację z parapetówy! Gratulację!
  16. Avatar Nani
    Bardzo ładne są te schody, napisz mi na priv jak możesz ile Was kosztowały
  17. Avatar Nani
    Zawsze znajdzie się jeden taki szczegół, który spie.....oli wszystko cały Twój wysiłek idzie na marne, ehhhhh życie. Wszystko wyszło ładnie, najważniejsze, że już na swoim.
  18. Avatar dziub
    To nie kamień, zwykła płytka ceramiczna.
    Nie chcieliśmy kamienia, ponieważ wszystkie które widzieliśmy miały bardzo nierówną strukturę. Te oczywiście też nie są gładkie, ale.... no właśnie takie nam się podobały
  19. Avatar aniakicia
    to dookoła kominka to kamień?

    Fajnie gratulacje. Nam zajęło to rok i 18 miesięcy, wprowadziliśmy się w czerwcu. Mieszkać w swoim domu to cudowna rzecz
  20. Avatar dziub
    Pierwszy prawdziwy okres grzewczy przede mną. Poprzednią zimę tylko dogrzewałem, żeby temperatura nie spadła poniżej 0. Od stycznia mam solary i właściwie od tamtej pory nie rozpaliłem kotła.
Strona 1 z 6