dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kirkris

  1. Marysia - Archipelag - kirkris

    Prace ziemne i rośliny w ogrodzie zostały zakończone w piątek. Trawa posiana, rabaty obsadzone i okorowane, nawodnienie działa, kostka wyszorowana do czysta :)

    Nawodnienie to teraz trochę zbędne przy tych deszczech :wink: :D

    Było slicznie aż do wczoraj. Wczorajsza burza wyryła rowy na spadkach i wypłukała nasiona traw. Ponadto wszystkie krawędzie okorowanych rabatek się porozmywały :(

    Ciekaw jestem czy i jaka trawa wyrośnie po tych ...
  2. Marysia - Archipelag - kirkris

    W piatek zakończone kostki. Niestety mieliśmy awarię pompy i zaworu zwrotnego. Przez cały piatek i sobotę byliśmy bez wody :(
    Awaria zdarzyła się w trakcie zagęszczania kostki więc miałem obawy że uszkodzona jest rura doprowadzająca wodę ze studni ale po założeniu drugiej pompy woda jest więc chyba wszystko OK :)

    Prace ziemne wciąż trwają chociaż już część ogrodowa jest zrobiona w 2/3. Została jeszcze cała część leśna - tam ciągle poligon z ...
  3. Marysia - Archipelag - kirkris

    Prace trwają pełną parą. Nie nadążamy z uzgadnianiem wszystkiego :o
    Taras z tyłu domu praktycznie zakończony, opaska gotowa i 80% alejek.

    Dziś będzie podjazd i teren przed domem. Na jutro zostanie tylko usunięcie słupa i ostatnie zagęszczanie :)
    Większośc dołów już zasypana, jescze trochę zostało do wykończenia i zebranie wykopanego gruzu :)

    Elektryk od ogrodu (nowy) chce dzisiaj zakończyć prace ziemne.
    Ogrodnik planuje ...
  4. Marysia - Archipelag - kirkris

    Kupiliśmy kostkę na alejki i podjazd.
    Byłoby wszystko super gdyby ....

    Zaczęło się od wybrania kostki. Żona wybrała i pokazała mi kostkę firmy LIBET -model piccola i via castello w kolorze "pastello". Zaakceptowałem ją ale pojawiła się kwestia palisad do stopni. Okazało się że LIBET nie produkuje palisad w kolorach innych niż standard :(

    Zaczęliśmy więc szukać innych firm. Mieliśmy katalog firmy BRUK-BET w którym była palisada taka o jaką nam chodziło ...
  5. Marysia - Archipelag - kirkris

    Hurra, sukces - żona zmusiła elektryka do zakończenia prac :lol: :lol: :lol:

    Teraz mam już zamknięte kwetsie elektryczne i czas na otoczenie domu.

    Jakiś czas temu umówiliśmy się z magnolią na projekt ogrodu. Trochę czasu zajęło nam uzgadnianie koncepcji, głównie ze względu na to że mieliśmy już jakąś swoją zarysowaną koncepcję a dodatkowo nie potrafię czytać planu ogrodu :( Projekt techniczny budynku jest dla mnie czytelny jak książka, ale projekt ...
Strona 1 z 20