dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lumiere

  1. Siedem patelni na płytę

    Wczoraj w dalszym ciągu na budowę dowożono kruszywo.


    Niestety, tempo zawrotne - jedna patelnia na cztery godziny, bo aż Siedlimowic. W efekcie dowieźli wczoraj 3 patelnie (27 ton jedna), ale w dalszym ciągu okazało się to za mało. Niestety, musiałam domówić jeszcze dwie. Łącznie siedem patelni na moją płytę - na bogato, nie ma co Na szczęście miałam nadwyżkę w pozostałych materiałach, więc ...
  2. Nie ma tego złego...

    Dziś po raz kolejny przekonałam się, że szkoda nerwów z powodu opóźnień, nie wywiązywania się dostawców itp. Nic nie dzieje się bez powodu i dziś też tak było.

    Ekipa Wykonawcy miała dziś wejść na budowę, by zagęszczać podbudowę, ale z racji kończenia prac u kolegi musieli przesunąć termin. Wyszło to na dobre, bo dostawca kruszywa woził żwir w takim tempie, że o 15, gdy wracałam z pracy na działce była dopiero jedna kupka żwiru. O 18 dopiero pojawiła ...
  3. Czekamy na kruszywo

    Jutro przyjeżdża w końcu właściwe kruszywo na podbudowę. W czwartek miałam pouczającą wycieczkę po składzie kruszyw i piasków. Po przebojach z ostatnim "dostawcą pospółki", który przywiózł piasek płukany, termin wejścia ekipy wykonawców przesunął się na wtorek, ale zgodnie z zasadą "wszystko jest po coś" widocznie tak musiało być. Pozostałe dostawy będą bez zmian, a wylanie płyty planujemy przed długim weekendem. Jutrzejszy dzień zatem przeznaczam ...
  4. Budowa ruszyła

    W piątek geodeta wytyczył wstępnie obrys wykopu (po 2 m od osi budynku) i przy okazji machnął się, bo wziął pod uwagę oś słupów tarasu Była zatem poprawka.

    Wczoraj przybył punktualnie koparkowy i migusiem uwinął się ze ściągnięciem humusu. Na tym chciał poprzestać, bo przecież "glina taka mocna, wie pani, beton można lać bezpośrednio", ale szybko choć niechętnie pogodził się z tym, że kopać musi dalej. Zgodnie z badaniem geologicznym, ...
  5. O projekcie słów parę...

    Przygotowania do wejścia ekipy przebiegaja zgodnie z planem: działka wykoszona (nawłoć po pachy), w piątek wchodzi geodeta, by wytyczyć obrys wykopu pod płytę fundamentową, koparkowy umówiony, pospółka pod płytę zamówiona, jutro zamawiam XPS i mam nadzieję, że wynegocjuję też dobrą cenę stali.

    Korzystając z wolnego wieczoru, tym razem pare słów o projekcie.
    Dom będzie z użytkowym poddaszem, ponieważ na mojej działce w momencie tworzenia projektu ...
Strona 1 z 2