dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

carringtontomas

  1. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    No i nadszedł długo oczekiwany moment - zalewamy - wzięte pół dnia urlopu i w samo południe czekamy na gruchę z pompą.
    Jeszcze ostatnie spojrzenie na zbrojenie:



    ekipa czeka zwarta i gotowa :D



    W końcu przyjechała grucha a w chwilę po niej pompa.

    ...
  2. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Z uwagi na fakt, iż "znajomy" zbrojaż, którego poprosiłem o pomoc złapał ciąg alkoholowy - zbrojenie wejścia wykonujemy sami wobec czego zalewanie wieńca przesunęło się na poniedziałek godz. 12 (ale będzie upał !!!!!) :o :o
  3. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Wczoraj udało się zazbroić dom dookoła i postawić kolumny - dzisiaj ciąg dalszy, jednak pozostały tylko prace "kosmetyczne" takie jak stężenie szalunku, końcowe wypoziomowanie, pozatykanie dziur itd...



    Pierwotny termin zalewania wieńca założony na sobotę jest coraz bardziej realny - gość w betoniarni czeka tylko na sygnał.

    Cena dość atrakcyjna 213,50 brutto za 1m3 betonu ...
  4. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Jesteśmy szczęśliwi - pozosteje teraz zrobić szalunek pod wieniec i go zazbroić.

    Tak wyglądały moje rękawice po kilku dniach pracy:



    Kupiłem już formy papierowe na kolumny frontowe fi 30cm i długość 3m (przyzwycziłem się już do braków wszystkiego w hurtownaich więc nie zdziwiłem się jak usłyszałem, że mają jedną 3m i jedną 4m - wziąłem obie - najwyżej się obetnie i będzie ...
  5. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Kolejne dni to walka z pustakami i praca po 13 godzin dziennie :-? rąk nie czułem - schudłem parę kg - ponoć mi się przyda :-]
    W końcu domek osiągnął wymaganą wysokośc 11 warstw, jednak już podczas pracy okazało się, że kłądziemy zbyt małą fugę (przyjąłem 1-1,5cm a wyszła 0,5) więć musiałem kupić parę pustaków z betonu komórkowego i położyć ostatnią warstwę by wyrównać wysokość.

    widok z rogu północno-zachodniego:

    ...
Strona 51 z 54