dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

carringtontomas

  1. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Ustaliliśmy, że zgromadzone dotychczas środki przeznaczymy na stan surowy – zamknięty a w międzyczasie spróbujemy odłożyć maksymalną kwotę na prace wykończeniowe spieniężając równocześnie nasze małe skromne 38,5 metrowe mieszkanko :)
    Dom będzie budowany systemem gospodarczym (mój ojciec, zaprzyjaźniony sąsiad i ja) zakładany cel: - zmieścić się w 150 000 na gotowo.

    plan ambitny więc trzeba zabrać się do roboty.

    Dotychczas ...
  2. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    W końcu w maju geodeta przekazał nam mapki i wraz z projektem przekazałem je do architekta celem adaptacji projektu oraz wprowadzenia zmian w projekcie.

    Tak wygląda rzut parteru przed zmianami:


    Zmiany jednak będą następujące:
    - przestawienia okien z sypialni (w dole projektu) na ścianę frontową i od ogrodu
    - zrezygnowaliśmy z potrójnych drzwi balkonowych w salonie i zastąpiliśmy ...
  3. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Po przejrzeniu tysięcy różnych projektów oraz po przeanalizowaniu naszych zdolności finansowych (nie chcemy uruchamiać żadnego kredytu) stanęło na projekcie D04 – Powszechny z katalogu Muratora (projekt można obejrzeć klikając na link w moim podpisie).
    Dodatkowo budujemy garaż wolnostojący dwustanowiskowy.
    Zaczęliśmy w końcu zdobywać poszczególne dokumenty wymagane przy pozwoleniu na budowę.
    Decyzję o warunkach zabudowy otrzymaliśmy dość szybko ...
  4. Dziennik budowy D04 "Powszechny" za 150 tys

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.

    Na początku wazna informacja - komentarze do dziennika proszę umieszczać w osobnym wątku - link znajduje się na dole w moim podpisie.

    W końcu znalazłem trochę czasu, by założyć własny dziennik budowy i tym samym podzielić się z wami postępem prac.

    Działkę o powierzchni 755m2 otrzymalismy z żoną (praktycznie w prezencie ślubnym) od moich rodziców w sierpniu 2005. To grunt rolny klasy IV ale pod zabudowę ...
Strona 54 z 54