dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z241 po przerobieniu na 103m2 - E&P -nasza budowa domku prefabrykowanego

Zaczynamy budowę!

Rok temu dokładnie 5.08.2014 zdecydowaliśmy z mężem kupić działkę i rozpocząć plany budowy naszego domku. Mieszkamy obecnie już 4 rok w starej 100-letniej chacie z piecami kaflowymi, która ma nieuregulowane "stosunki" rodzinne i nie zapowiada się aby cokolwiek miało się zmienić.

Tak więc zaczęła się nasza przygoda...

Długo myśleliśmy nad projektem i w końcu wybraliśmy coś na styl Z241, firmę wybraliśmy (z polecenia, po obejrzeniu kilku domów, w tym zamieszkałych od jakiegoś czasu i oczywiście po zasięgnięciu wielu opinii specjalistów). Technologia jaką wybraliśmy to dom energooszczędny prefabrykowany, na drewnianym szkielecie. Za wyborem tego typu technologii padł czas postawienia budynku, cena którą znamy na wstępie oraz parametry budynku. Zamiast kupić mieszkanie - w zbliżonej cenie chcemy wybudować dom.

Obecnie mamy już pozwolenie na budowę, przyłącze prądu, w trakcie przyłącze wodne i szambo.Na poczatku sierpnia planujemy położenie płyty fundamentowej.

  1. Ogrzewanie w domu energo-piec aku. czy płaszcz wodny?

    - 01-08-2015 - 23:39 (Z241 po przerobieniu na 103m2 - E&P -nasza budowa domku prefabrykowanego)
    Dziś wybrałam się do kolejnej firmy z kominkami norweskimi, niestety steatytowe, ktore sobie wymarzylam póki co odpadają-cena :/ Zastanawiam sie nad piecem z betonu kompozytowego:
    http://nordpeis.pl/var/nordpeis/stor...onsive1100.jpg

    Nie mogę przekonać męża do tego rozwiązanie grzewczego jako alternatywa na dni bez prądu lub deficyt na koncie. Podstawowym źródłem ogrzewania bedzie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: energo, ogrzewanie, piec norweski, płaszcz wodny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Projekt

    - 27-07-2015 - 22:04 (Z241 po przerobieniu na 103m2 - E&P -nasza budowa domku prefabrykowanego)
    projekty w załączniku, mam nadzieję że widoczne...jestem nowym użytkownikiem portalu, uczę się korzystać więc w przypadku błędów i nieczytelnych wiadomośći z góry dziękuję za wyrozumiałość i wszelkie sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys parter.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	325701   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	325702