dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

am

  1. Pod lasem

    Cieeepło - w domu oczywiście :D :D . Na dworzu pierwsze mrozy.
    jak na razie ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu (również w sypialniach) sprawuje się super.
    Generalnie mamy bardzo stabilną temperature w domu.
    Cały czas bawię się programatorem i zmieniam niektóre parametry - spalanie jednak cały czas utrzymuje się na jednym poziomie - ok 3 m3 propanu na dobę.

    Mieliśmy drugi odbiór z UDT - teraz czekamy na jakąś książeczkę do butli ...
  2. Pod lasem

    Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się, co jest potrzebne do zgłoszenia zakończenia budowy. W projekcie mamy dwie zmiany - pierwsza, to okna połaciowe, które dodaliśmy. Druga, to powiększenie tarasu, o którym zapomniałem. Okna kieronik budowy wyrysował i opisał a tarasu nie.
    Nie zdawałem sobie sprawy, ze bez zezwolenia nie mozna. Postraszyli mnie trochę karą (podobno w tym roku jeszcze uznaniowo a w przyszłym już kara obligatoryjna), później powiedzieli, żeby to zinwentaryzować ...
  3. Pod lasem

    Mamy mapkę od geodety. Już złożyłem wniosek o nadanie numeru budynku. Jutro odbieram decyzje.

    Gaz zatankowany. kocioł uruchomiony. Woda ciepła JEST!!!
    Były na początku małe problemy z instalacją - palnik często się wyłączał z powodu przegrzania. Okazało się, że instalacja nie jest dobrze odpowietrzona - teraz jest już prawie OK.

    Jestem na etapie zabawy z programatorem i poznawania urządzenia. Generalnie jest super - tylko dlaczego ten licznik ...
  4. Pod lasem

    Mapki od geodetów dalej nie ma :evil: Kolejny termin to czwartek.

    Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Jutro będzie pan z UDT, gaz zatankują może pojutrze :P . Jeszcze tylko instalator musi uruchomic piec i może wreszcie będziemy mieli ciepłą wodę. Juz nie mogę się doczekać tej kąpieli w gorącej wodzie w wannie :lol: :lol: :lol:

    Kominek dalej nas czaruje. Żona bardzo się bała deszczowych dni - w czasie budowy taka pogoda nastrajała pesymistycznie, ...
  5. Pod lasem

    Kilka dalszych zdjęć:

    Łazienka dzieci - jedyny mankament to brak ciepłej wody

    http://www.republika.pl/am2am/mieszkam18.jpg

    Nasza kuchnia, na wprost drzwi na taras, po lewej stronie niewidoczne okno na furtkę wejściową:

    http://www.republika.pl/am2am/mieszkam19.jpg
    ...
Strona 3 z 20