dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

  1. Chłodzenie bypassem

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W temacie skuteczności schładzania bypassem. Zwróćcie uwagę na poprzednie wykresy - włączenie bypassu nie powoduje, że temperatura czerpni = temperatura nawiewu ani temperatura wyrzutni nie równa się temperaturze wywiewu. Wnioskuję z tego, że bypass jest nieszczelny i część powietrza przepływa przez wymiennik. Więc przy uszczelnieniu bypassu (dla jasności - w tym momencie chodzi o uszczelnienie od strony wymiennika, a nie o czym wcześniej było, od strony kanału bypassu) efekt
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Analiza.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	431154  
  2. O bezwładności podłogówki cz. 1.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wadą sterowania strefowego jest tylko i wyłacznie wiekszy koszt inwestycyjny.
    Po 25 minutach od odpalenia mocy grzewczej jakieś 6 x większej od obciążenia w danym czasie (mało kto przy wodnej ma tak przewymiarowane ogrzewanie - 3x względem obciążenia przy -20* - więc u większości inwestorów czas reakcji będzie jeszcze do 2-3x dłuższy) temperatura powierzchni podłogi w większości miejsc spadła. Jaki sens ma i temperaturą czego sterowanie miałoby być lepsze, niż
    ...

    Updated 26-10-2023 at 20:37 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Czy WM się opłaca?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie jesteś trochę za bardo optymistycznie nastawiony? z tą sprawnością i tym że zamian WM na WG to 23kWh/m2/rok
    Tak wylicza Build Desk. Średnią sprawność mam znacznie większa.

    Najniższa sprawność, jaką dotąd zanotowałem:
    Czerpnia 1,3*
    Wyrzutnia 6,7*
    Nawiew 16,5*
    Wywiew 20,3*
    Przepływ ponad 150m3/h

    Gdy nikogo nie ma w domu mam niższy przepływ (a im niższy, tym większa sprawność). Wyższego nie mam ustawionego
    ...

    Updated 07-02-2024 at 12:06 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OpłacalnośćWM.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	458166  
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czasie budowy miałem etapy przestojów i etapy gdzie i trzy ekipy na raz się kotłowały. Ale teraz mam rekord rozgrzebanych tematów.
    Mam położone płytki wszędzie, gdzie miały być - ale jeszcze spora część niezafugowana.
    Mam przyklejone deski - ale jeszcze czekam na cyklinowanie i olejowanie.
    Mam prawie zrobioną kuchnię - zostało AGD i blat.
    Mamy opracowane i prawie zamówione meble na wymiar (do łazienek, wiatrołapu, przedsionka i głównej sypialni).
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	K1.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	108,3 KB
ID:	421951   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	421952   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p4.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	421953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	421954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	421955  

  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wczoraj pomieszczenie techniczne zostało wzbogacone o bojler (Joule Cyclone 100l) i zmiękczacz (Sentencia 20).

    I jak zwykle - nie ma dobrych ekip, są dopilnowane. I tak na początku ustaliliśmy, że będzie pompa cyrkulacyjna do CWU najmniejsza, energooszczędna LFP. Ale nie pamiętałem modelu. Na szczęście ekipa przed montażem dopytała podsyłając linka, czy to ta. A link do pompy do CO, nie nadającej się do CWU. Więc doprecyzowanie - LFP ERGA finalnie została zamontowana.
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Joule.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	421946   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pajączek.jpg
Wyświetleń:	493
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	421947   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Reduktor.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	421948   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grzałka.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	421949   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZasilanieGrzałki.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	421950  

Strona 10 z 31