dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Instalacje oraz tynki.

    Cześć drogi dzienniczku, trochę Cię zaniedbałem.

    Od naszego ostatniego spotkania trochę się zmieniło:
    1. Instalacja rekuperacji, wykonana na kanałach typu flex. Wszystkie zostały zebrane na poddaszu i tam zostanie zainstalowana centrala wentylacyjna
    Koszt: 8500zł
    2. Instalacja elektryczna. Bez peszli, kompletnie tradycyjna. Każde piętro ma swoją rozdzielnię. W cenie miałem kable do podłączenia słup - dom,dom - brama, dom - altanka. W sumie jakieś ...
  2. Mam SSZ!

    Cześć,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170218_100618_Richtone(HDR).jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	382125
    W piątek wstawiono u mnie Okna. Jest to model Oknoplastu Winergetic Premium z suwanka PSK-Z o szerokości 3 metry. Ten rozmiar ma znaczenie, bo to jedno okno robi jakieś 30 % całego kosztu okien.


    Za wszystkie okna zapłaciłem trochę poniżej 18 tys zł z montażem.

    Po wielu rozmowach z niezależnymi ekspertami doszedłem do wniosku, że sam ciepły montaż (folia) to bardziej chwyt marketingowy i teoria. Przeliczenie ...
  3. Mam sso!!

    Cześć,

    Chciałem się pochwalić SSO.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161202_095346.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	375853
    Fotki tutaj: https://goo.gl/photos/nVNKUgdUtpDaAQi29

    Ekipa od dachu spisała się na medal, wszystko świetnie. Przedostatniego dnia wyszedł mały problem. Okazało się że brakuje 5 paczek dachówek. Pierwszy telefon do składu - niestety, ale jest koniec roku i magazyny są wyczyszczone. Najbliższy skład na Śląsku z tą dachówką jest w Pszczynie. W śniegu jakieś 4 godziny drogi w dwie ...
  4. Działówki

    W czwartek ekipa skończyła działówki. Mam już wszystkie mury. Tym razem nadproża na ścianach nośnych to prefabrykowane L-19, a wewnętrzne to Strunobetony Leier Strong. Trochę mam problem z betonowymi pod dachem. Ścianę mam uciętą pod krokwiami i niestety nadproża wchodzą między krokwie. Tutaj to widać: https://goo.gl/photos/7m6Y3HqmWaQa4Q6e7

    Ścianę skończyłem w tym miejscu, aby móc ocieplić ściany szczytowe między membraną, a murem, aby nie tracić ciepła.

    ...
  5. Jest więźba

    Witam,

    Jakiś miesiąc temu ekipa postawiła więźbę. Teoretycznie dziś miałbym już SSO, gdyby nie pogoda. Przez ulewy i inne budowy mojej ekipy dopiero dziś kończą montaż membrany dachowej. Wczoraj zostały wykonane stopy pod słupy dachu. W sumie to bardziej fundament słupów, niż stopy. Będą zdjęcia to zrozumiecie o co mi chodzi. Dalej komin, działówki i zakończenie ścian szczytowych. Liczę na zakończenie budowy w listopadzie. Oby pogoda nie pokrzyżowała ...
Strona 1 z 3