dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jacekot

  1. Oliwka - dom dla rodzinki (od marzeń do szaleństwa budowy)

    Dziś podzile przeżyciami odnośnie ŁZE w Zgierzu . Ponieważ jestem człowiekiem cierpliwym i to co się działo do tych czas jakoś mnie nie wzruszało zbytnio , ale dziś chyba przesadzili . Instalator wykonał podejście do skrzynki , wejście do domu i poszedł z kompletem papierów aby mnie podłączyli . I teraz zaczyna się najlepsze , od momentu wpłaty kasy i podpisania umowy minęło 6 miesięcy a oni nie zmodernizowali szafki (to było po ich stronie za co zapłaciłe 2 300 zł w ...
  2. Oliwka - dom dla rodzinki (od marzeń do szaleństwa budowy)

    Woda - a dokładnie studzienka.

    Przyjechałem na działkę aby zobaczyć jak tam wyglądaja i posuwają sie prace odnośnie elektryki . Wychodze z samochodu a Pan mi pokazuje ze studzienka od wody jest wkopana dokładnie w linii rozgraniczjącej (czyli tam gdzie powinno teoretycznie stać ogrodzenie) . Najśmiesniejsze jest to ze robiły to własnorecznie wodociągi . Krótki telefon do wykanawcy , szybka wizyta i szybka odpowiedz , ze siciaga na nastepny dzień ekipę i wykopują ...
  3. Oliwka - dom dla rodzinki (od marzeń do szaleństwa budowy)

    Gdzie diabeł nie może tam "baba" pośle.

    Ten przeklęty barak spędza mi sen z powiek . 26 lutego mają zakładać okna i będzie potrzebny prąd , ale barak nie chce drgnąć . W zeszłą sobotę wymyśliłem ze go przewróce za pomocą lewarków samochodowych , ale niestety lewarki o udzwigu 700 kg uniosły go zledwie o 1 cm no może 1,5 cm i zaczeły cienko piszczeć . No to już szukam tylko dzwigu , ale nie mają operatorów bo to nie sezon , pewnie jak niedzwiedzie ...
  4. Oliwka - dom dla rodzinki (od marzeń do szaleństwa budowy)

    Poszukiwanie ekipy od CO i WODKAN trwają nadal.
    Najdziwniejsze ze najatrkcyjniejszą ofertę mam z Krakowa i nikt z miasta Łodzi nie może jej przebić . Czyżbyśmy mieli droższe materiały i robociznę niż w miescie Kraka .
    Dziś zostawiłem kolejnej osobie do wyceny moje instalacje , jutro zostawiam materiały do kolejnej wyceny i jedną odbieram , ale już wiem ze cena jest droższa jeśli chodzi o materiały niż krakowska oferta , bedziemy negocjować zobaczymy co z tego wyjdzie .
  5. Oliwka - dom dla rodzinki (od marzeń do szaleństwa budowy)

    Oj ale spadłem jak snieg na czwartą stronę .
    Koniec rozważań na temat źródła ogrzewania , zostaje przy piecu gazowym . Jak to wyjdzie w kosztach to zobaczymy w przyszłości . Zamierzam tylko trochę bardziej przyłożyć sie do ocieplenia , co może zminimalizować koszty na orzewanie . Jako drugie żródło ogrzewania domy będzie kominek z DGP jesli będzie potrzeba obniżenia kosztów ogrzewanie.

    Jeśli patrzeć z zewnątrz i wewnątrz to budowa stoi w miejscu ...
Strona 3 z 9