dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar moniss
    Witaj Liliputek
    Gdy szukaliśmy ekipy do budowy samych ścian piwnicznych (lane w szalunkach systemowych), to otrzymaliśmy wyceny od 29 do 45 tys. za robotę + wypożyczenie szalunków (wyszły ok. 17tys.). + stal i beton (B25 W8 ). Ale nasza piwnica jest nieco większa (ok. 140m2).

    Mam jedno pytanie odnośnie projektu. Czy w tym garażu zmieszczą się dwa auta? Wydaje się nieco ciasny.
    Updated 25-02-2016 at 00:57 by moniss
  2. Avatar Liliputek
    tak jestesmy świadomi, to będzie dom na lata mamy zamiar budować systemem gospodarczym (ile się da), będę notowała wszystkie wydatki więc na koniec podsumuję
  3. Avatar Antymateria
    Kendra 2M to ładny, ale i drogi dom. Sam myślałem poważnie o tym projekcie, ale zrezygnowałem z powodu kosztów. Powierzchnia użytkowa to jedno, powierzchnia całkowita to drugie, a piwnica to jeszcze dodatkowe koszty. Jeżeli będziecie budowali systemem zleconym przez firmy - proponuję przeliczyć każdy metr powierzchni całkowitej x 2000zł. Przy Kendrze 2M wychodzi to 361,73 m2 powierzchni całkowitej (bez piwnicy) * 2000 = 723 460zł

    Znalazłem kilka blogów budujących kendrę 2m i cena oscylowała w okolicach 600tyś zł

    Co do ceny robocizny za kendrę nie brałbym najtańszej ekpiy, ani najdroższej. Cena 60tyś zł netto za SSO wydaje się rozsądna, ale tylko po PORZĄDNYM sprawdzeniu ekipy i rozmowie z osobami, którym już wybudowali dom.

    Mam nadzieję, że Was nie przeraziłem i jesteście świadomi kosztów. Powodzenia życzę i kibicuję budowie