dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

BORG

  1. Dziennik Małgosi i Piotra :)

    Witamy serdecznie :)

    Wreszcie widać światełko w tunelu ...
    Zrobili nam drenaż opaskowy wewnątrz piwnicy i woda prawie natychmiast zniknęła do studzienki.

    Równocześnie zamontowali nam instalację Centralnego Odkurzacza, a jutro będę miał licznik prądowy - właśnie przyłącz mi skończyli robić :D

    oto kilka FOTEK
  2. Dziennik Małgosi i Piotra :)

    Odnośnie wody w piwnicy - znależliśmy firmę, która położy nam po obwodzie dreny wewnętrzne z odprowadzeniem wody do studzienki w kotłowni. (nie wiem tylko ile nas to szarpnie po portfelu :( ) ale wykonane musi być.
    We wtorek jestem umówiony na oglądnięcie piwnicy przez firmę, która wykonuje hydroizolację - mam nadzieję, że sie zgodzą wykonać za rozsądną cenę bo już nie mamy sił do tej piwnicy.


    W sobotę 09. 04. 2006 elektryk skończył pierwszy ...
  3. Dziennik Małgosi i Piotra :)

    Skończyły się mrozy - zaczęły roztopy i mamy wodę w piwnicy :(:(

    Na początku to w całej piwnicy było po pare cm wody, ale założyliśmy dren wewnętrzny w piwnicy (dziura wycięta w betonie a w środek rura z pompą) i chyba pomoga troche bo teraz tylko w paru miejscach są kałuże no i wszędzie wilgoć:(

    Zewnętrzne dreny opasujące ławicę też pracują na okrągło i pompa, która jest w zbiorniku pracuje co 10 min (dawniej co 2-3 godziny się włączała). ...
  4. Dziennik Małgosi i Piotra :)

    Witam wszystkich

    W międzyczasie zamontowali nam okna DFB oraz drzwi GERDA.
    Wszystko byłoby w porządku, gdyby....

    Gdyby nie zamontowali drzwi odtwrotnie :)
    zamiast zewnetrznie jak chcieliśmyt o zamontowali je wewnętrznie i musieli przerabiać, ale w międzyczasie zdążyli wywiercić otwory pod zamki ze złej strony :( , dobrze, że tylko zaliczka wpłacona a nie całość... bo mielibyśmy nie lada problem.
    W każdym bądź razie do 2 tyg. ...
  5. Dziennik Małgosi i Piotra :)

    Odcinek 3 :)

    Kolejna część dokumentacji foto do celów archiwizacji :)
    Dziś robiłem zdjęcia instalacji wewnętrznych: gazowej, kanalizacyjnej oraz wodnej (większość). W zeszłym tygodniu skończyli robić pierwszy etap instalacji, jak wspomniałem wcześniej wod-kan i gaz. Za 10 dni pracy i to co na zdjęciach podsumowali nas na 7,5k (sami nie wiemy czy to dużo czy mało :D )

    Lecimy od zewnątrz:
    Krany zewnęrzne oraz przygotowane wyjście do ...
Strona 2 z 3