dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy wg projektu - "Na Wspólnej"

  1. Ścianki kolankowe, wieźba i pierwsze kłopoty...

    Znów nieco zaniedbałem relację z budowy, ale już nadrabiam zaległości.... tak ja wspomniałem w poprzednim wpisie, następne w kolejności były ściany kolankowe. Te powstały dość szybko i sprawnie a ekipa murarska spisała się na medal (jak zawsze do tej pory).

    Niestety w tym momencie rozpoczęły się schody... ekipa od więźby dachowej "obsunęła" się o ponad dwa tygodnie a żeby tego było mało drewno, które przyjechało na budowę budziło wątpliwości co do jakości (mam ...
  2. Strop i schody zalane...

    Zakończył się kolejny etap prac....

    Strop (Terriva Nova został ułożony), w tym samym czasie powstał wieniec dookoła budynku. Następnie powstał szalunek (widoczny na zdjęciach) i nie pozostało nic innego jak czekać na zalanie tego betonem. Zanim jednak przyjechała betoniarka to powstała jeszcze konstrukcja (szalunek) schodów, które będą monolityczne, betonowe.

    Obecnie całość schnie i zgodnie ze sztuką jest solidnie polewane wodą.

    ...
  3. Ściany pną się ku górze

    Tuż przed drugim długim majowym weekendem ruszyły prace przy ścianach. Konstrukcyjne to Porotherm 25cm, a stawiane już w tym tygodniu działowe to Porotherm 11,5cm. Prace idą sprawnie a i pogoda (przynajmniej do dzisiaj) sprzyjała dobremu tempu. W tym momencie powstaje szalunek do wieńca a następnie rozpoczną się prace nad stropem, który będzie wykonany w Systemie Terriva.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	357398 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	357399

    Jestem niezwykle ciekaw ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, porotherm, ściany, strop terriva Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Fundameny skończone - zaczynamy stawiać ściany

    Przez chwilę nie dodawałem kolejnych wpisów, ale pora nadrobić zaległości. W poprzednim wpisie wspomniałem, że rozpoczynają się prace przy ścianie fundamentowej. Ściana dość sprawnie została wybudowana i po ukończeniu wyglądała jak na zdjęciu jej fragmentu poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	356357

    Oczywiście po wykonaniu tych prac i ociepleniu fundamentów styropianem i folią (nie wiem jak to się profesjonalnie zwie) w wolne przestrzenie poszła ...

    Updated 21-05-2016 at 19:03 by _PM_

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Fundamenty

    Po pierwszym z dwóch tegorocznych, przedłużonych majowych weekendów ruszyły, zgodnie z planem, kolejne prace. Na tym etapie powstaje fundament z bloczków betonowych o gr. 24 cm. Kolejne zdjęcia ukazują postęp prac, które (choć tego akurat nie mam na zdjęciu) dobiegły już niemal do końca. Po ukończeniu powstanie wieniec, na którym będą stawiane ściany.

    09.05.2016
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	355621 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	355622 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	355623 ...

    Updated 12-05-2016 at 18:46 by _PM_

    Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, dom, fundament, katowice Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2