dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Prosty domek do budowy dla majsterka amatora

Buduję "mały" domek. Mały to on sie wydawał na papierze. Jakoś w ferworze walki koncepcyjnej umknęło że jednak nie taki mały: 10x15m. Za to prosty. Jak stodoła. W sam raz dla budowniczego amatora.

Budowa wystartowała późną wiosną 2013. Ciągnie się do dziś. Trochę wolniej niż w początkowych planach, ale ważne że dalej zapał jest.

Nie było wczesniej pomysłu na dziennik budowy, dlatego zakłądam z opóźnieniem. Muszę w nim retrospektywnie nadrobić te 2 lata (a właściwie 3 sezony) budowy.

Zobaczymy czy się uda.

Zapomniałem napisać, że jestem tzw. samorobem (brzydkie słowo). Buduję sam, ewentualnie z wolontaryjną pomocą ojców (mojego i małżonki).

  1. [Retrospekcja] Zaczynamy!

    Zabawa naprawdę zaczęła się 1 maja 2013 roku. Z zajęć budowlanych przez prawie pół roku od otrzymania PnB wydarzały się jedynie przemyślenia, koncepcje i zakupy. Przed końcem roku 2012 zakupiliśmy pustaki szalunkowe bruk-bet 30cm na ściany zewnętrzne i 24cm na wewnętrzne. Do tego kilka ton stali oraz cegły/pustaki wienerberger 30P+W na ściany nośne zewnętrzne i 18,8P+W na nośne wewnętrzne. Te ostatnie w ilości wystarczającej tylko na parter. Plan na nadchodzący rok nie zakładał ...

    Updated 24-11-2015 at 22:17 by greatbuilder

    Kategorie
    Budowa
  2. O projekcie

    Witam w drugiej odsłonie. Poprzedni wpis to był mój debiut w jakimkolwiek blogowaniu. Mam nadzieję, że teraz pójdzie z górki.

    Generalnie plan na zimę jest taki, że retrospektywnie nadgonię w blogu czas do stanu aktualnego, a od wiosny będzie dziennik szedł na bieżąco. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    A tymczasem wpis, o którym nie mogłem napisać, że to retrospekcja, bo będzie o projekcie. A projekt póki co był aktualny, nadal jest i mam nadzieję że ...
  3. [Retrospekcja] Pomysł, Plan i Papierologia

    Pomysł na budowę domku zrodził się w okolicach 2010 roku gdy żona dostała ofertę darowizny działki budowlanej w swojej rodzinnej miejscowości ok. 20km od Krakowa, gdzie oboje pracujemy. W tym czasie pierwsza latorośl wyrosła z urlopu macierzyńskiego i z uwagi na tańsze koszta niańki wynieslismy się z miasta i wprowadzili do teściów. Zatem pomysł o budowie domku nabrał sensu.

    Długo szła papierologia darowizn i tak jakoś zeszło do jesieni 2011 roku. Być może to ...

    Updated 18-11-2015 at 22:55 by greatbuilder

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum