dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

NJerzy

  1. NJerzy buduje sobie klocek.

    Zdjęć nie mam, ale schody są gotowe oprócz barierek i poręczy, drewno dwukrotnie pokryte olejem, potem mieszaniną oleju i lakieru, jeszcze teraz przepoleruję i pokryję samym lakierem. Po schodach zrobiłem trochę w ogrodzie, przybyło roślin, kilka innych zmieniło miejsce. Zacząłem też przerabiać kamienne murki na wyższe, aby bardziej zróżnicować poziomy.
    We wrześniu zacząłem robić wiatę, stoją słupki, przygotowana jest stal na konstrukcję dachu, ale pada śnieg ...
  2. NJerzy buduje sobie klocek.

    Zaległe zdjęcia jak robiły się schody:









    Dość przypadkiem udało się zgrać kolorystycznie kolor ...
  3. NJerzy buduje sobie klocek.

    Wrzesień się kończy, a z powyższej listy zroibłem tylko:
    - oba progi wejściowe
    - rozdzielnicę elektryczną, a przy okazji podłączyłem kilka gniazd, oświetlenie zewnętrzne, dzwonek
    - schody prawie gotowe - jeszcze tylko raz zaolejować
    - pozaplanowo dosadziłem i przesadziłem trochę roślin w ogrodzie
    Widzę że wcześniej nie piałem - w sierpniu podłączyli mi telefon i internet.
  4. NJerzy buduje sobie klocek.

    Miesiąc przeleciał a ja prawie nic nie zrobiłem "w domu i obejściu". Im mniej zostało do zrobienia tym wolniej idzie, ale postanowiłem zrobić przynajmniej listę rzeczy do zrobienia:
    - najważniejsze - obrobić deski na schody i zamontować
    - zrobić do schodów barierki i poręcze
    - zdecydować się czy będzie na piętrze balkonik czy tylko barierki przy 3 oknach, a następnie to wykonać i zamontować
    - 3 bramy i furtkę trzeba pomalować lub ocynkować ...
  5. NJerzy buduje sobie klocek.

    Tynki zakończone, na gotowo tak to wygląda:







    Te - na razie malutkie - krzaczki to kaliny, których nie mogło zabraknąć skoro dom jest na ulicy Kalinowej :-)
    ...
Strona 2 z 22