dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Luty 2016 podjęliśmy decyzję o budowaniu własnego domku. Zaczęliśmy od wybrania Kierownika budowy

Marzec 2016 - Po ocenie przez Kierownika budowy, zakupiliśmy działkę z rynku wtórnego 960m2

Maj 2016 - otrzymaliśmy pozwolenie na budowę

Czerwiec 2016 - Wybraliśmy ekipę, która będzie stawiała domek. Polecił nam ją, nasz Kierownik budowy. Od razu wzięli się do roboty .

  1. Luty 2018 - Planeta 2 - kanały powietrzne do kominka

    Częściowo rury do rozprowadzenia ciepłego powietrza znad kominka mieliśmy zrobione już przy montażu . Ekipa w pierwszej fazie przekuła się tylko na piętro i wyprowadziła rury w okolice miejsc w których one będą.
    Powietrze będzie rozprowadzanie jedynie grawitacyjnie.
    Przez okres zimy zdarzyło się parę mroźnych dni, więc od razu mogliśmy przetestować kominek. Zamówiliśmy w kratki.pl wkład powietrzny Lucy 16. Bardzo ładnie wszystko się spala, nie trzeba co ...

    Updated 14-06-2018 at 13:43 by wspolpraca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	414882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	414883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 4.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	414884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	414885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek3.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	414886  

  2. Grudzień 2017 - Planeta 2 - kominek

    Przed zimą zdecydowaliśmy się wykonać kominek.
    Przeszukaliśmy internet i wybór padł na stalowy wkład powietrzny LUCY 16 z kratki.pl .

    Po raz kolejny znaleźliśmy wykonawcę przez internet, który wykona usługę kompleksowo. Zainstalowali kominek, podłączyli do komina, zrobili marmurową obudowę, doprowadzili powietrze z zewnątrz , wykonali instalację rozprowadzającą ciepłe powietrze do wszystkich pomieszczeń. Przy okazji zrobiliśmy również parapety wewnętrzne ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kominek powietrzny, lucy 16, obudowa kominka, planeta 2 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Październik 2017 - Planeta 2 - Brama garażowa

    Niniejszym się chwalę, że brama garażowa została właśnie zamontowana. Poczekaliśmy kilka tygodni, ale było warto, bo wygląda świetnie.

    Szczegóły techniczne ustalał mąż:
    Brama segmentowa wisniowski uni pro 4500x2125 kolor winchester, struktura smoothgrain , panel bez przetłoczen , automatyczna 3 piloty , standartowe prowadzenie SP

    Do garażu mu się nie wtrącam, bo to jest i będzie jego królestwo. Jedynie dopilnowałam koloru, żeby mi się nie rozjechał z oknami ...
  4. Październik 2017 - Planeta 2 - Ocieplamy dach

    Styropian, wata, pianka ? Czym ocieplić dach?
    No i znowu z pomocą przyszedł murator. Poczytałam parę wątków na forum i jaka głupia zaczęłam, taka głupia skończyłam
    Każde rozwiązanie ma zwolenników i przeciwników, każdy chwali swoje i jeśli wydawało mi się, że pomoże nam to podjąć decyzję, to się pomyliłam. Odrzuciliśmy styropian i rozważaliśmy wełnę.
    W decyzji pomógł nam kiero budowy, sugerując, że cena usługi za piankowanie znacznie ...

    Updated 11-10-2017 at 16:18 by wspolpraca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Wrzesień 2017 - planeta 2 - Ocieplenie domu koniec :)

    Niniejszym pragnę się pochwalić, że dom jest już ocieplony z każdej ze stron.
    Trochę to trwało, ale mąż styropian kleił i kołkował samodzielnie całe wakacje. Trochę po pracy, więcej przy sobocie
    Wykorzystując ostatni ciepły weekend września , zwołał chłopaków z rodziny i zaciągnęli siatką i przetarli klejem, ostatnią ścianę, czyli front domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ocieplenie przód 4.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	398474

    Na moje pytanie, czemu front, czyli wizerunek domu wykonał ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: planeta 2, styropian budowlany Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 5