dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Luty 2016 podjęliśmy decyzję o budowaniu własnego domku. Zaczęliśmy od wybrania Kierownika budowy

Marzec 2016 - Po ocenie przez Kierownika budowy, zakupiliśmy działkę z rynku wtórnego 960m2

Maj 2016 - otrzymaliśmy pozwolenie na budowę

Czerwiec 2016 - Wybraliśmy ekipę, która będzie stawiała domek. Polecił nam ją, nasz Kierownik budowy. Od razu wzięli się do roboty .

  1. Lipiec 2017 - Planeta 2- Ocieplenie budynku

    Do tej pory tylko przyglądaliśmy się jak powstaje domek. Sprawdzaliśmy wykonanie i kontrolowaliśmy wydatki.
    Zaoszczędzone przez lata pieniądze coś szybko się kurczą i nadszedł czas, aby podjąć decyzję co robimy i w jakiej kolejności.
    Plan jest taki, aby w wakacje ocieplić budynek, zrobić tynki wewnętrzne, wstawić główne drzwi wejściowe, może instalację wodno-kanalizacyjną. Jeśli starczy sił i pieniędzy, przed zimą ocieplimy dach i na pewno postawimy ...
  2. czerwiec 2017- planeta 2 - prąd

    No to robimy prąd.

    Oprocz instalacji elektrycznej robimy gniazdka internetowe w każdym pokoju i gniazdka tv oraz w salonie podlączenie głośników do kina domowego.

    W obecnym mieszkaniu mam plączące się wszędzie kable i mam tego powyżej dziurek w nosie.

    Gniazdko tv , będzie miało wyjście z satelity, antenty naziemnej i radio. DO tego pod strychem zamontowany będzie multiswitch, który będzie tym sterował.

    Gniazdko od internetu ...
  3. Maj 2017 - planeta 2 - kończymy dach i kominy

    Podbitki skończone, ocieplenie pomiędzy dachem garażu a domu i tynk położony. Kominy otynkowane,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-podbitki.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	390896
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-podbitki2.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	390897
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-podbitki3.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	390898
    Tagi - katalog słów kluczowych: dach, planeta 2, planeta ii, podbitki Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Marzec 2017 - planeta 2 - okna

    Studiowalam dzielnie fora w temacie okien. Wyciągnęłam jeden wniosek, ci co zamontowali drogie energooszczędne okna obrazali tych, co mają tańsze. Ci co mają tańsze pozostają w większości zadowoleni. W obecnym domu (mamy na własnosc parter w domku jednorodzinnym, osobne mieszkanie.), mamy zwykle dwuszybowe okna białe, plastikowe. Montowane jakieś 15 lat temu. Śpię pod samym oknem i mimo mrozów nic mi nie wieje i nie przemarza. Postanowiłam wyposrodkowac jakość z ceną. Stanęło ...

    Updated 10-06-2017 at 19:53 by wspolpraca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Styczeń 2017 - planeta 2 - Ścianki działowe

    Roboty nie ma, mrozu też, więc ekipa sama zgłosiła się do zrobienia ścianek działowych, Ścianki rosną z gazobetonu.
    jestem na budowie codziennie i przechadzam się po pokojach na dole

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 - ścianki działowe.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	390638

    i u góry
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 - ścianki działowe2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	390639

    No to czekamy na wiosnę,

    teraz zaczynam się włączać.
    trzeba wybrać okna, trzeba wybrać ogrzewanie, trzeba znaleźć wykonawców.
    Zaczynam działać !
Strona 3 z 5