dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ja14

  1. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Przedwczesna zima. W domku już tylko 8 stopni.
    Wylałem zbrojoną płytę pod piecokominek i ułożyłem na niej folię fundamentowa i 18 cm warstwę betonu komórkowego jako izolację cieplną. Wcześniej pod płytą wysypałem 10 cm warstwę keramzytu. Mam nadzieję w tym tygodniu rozpocząć stawianie pieca.
    Dokupiłem jeszcze 40 szt cegły szamotowej izolacyjnej.
    Wszystko to dlatego, że nie chcę abu rozgrzany do ponad 100 stopni piec grzał głównie grunt pod budynkiem. ...
  2. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Dzisiaj przyjechał w końcu długo oczekiwany krąg betonowy a właściwie to 2 kregi bo jeszcze jeden o śr 60 cm na nadstawkę. No i portfel chudszy o 515 zł.
  3. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Właśnie stuknęło 100 tyś odsłon mojego dziennika budowy. To chyba takie imieniny:-)
    Jak będę dalej budował w obecnym tempie to za 10 lat licznik dojdzie do miliona;-)
  4. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Kręgu wciąż jeszcze nie ma :evil: a ja już wylałem pokrywę:


    Postawiłem też słupki do bramy wjazdowej:


    Z wydatków to worek cementu (11,50), jeszcze 4 pustaki silki (14zł) i beton na pokrywę (110 zł).
  5. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Betoniarnia, która ma mi dostarczyć krąg betonowy już dwa tygodnie zwodzi mnie z dostawą. Kiedy w tym kraju będzie się szanować klienta?
    Dobrze, chociaż że nie wpłacałem żadnej zaliczki. Ale wykop coraz bardziej się obsypuje a jak jeszcze zacznie porządnie padać to będzie niedobrze :evil:

    W tym czasie zrobiłem szalunek na pokrywę do tego zamówionego kręgu i przygotowałem jej zbrojenie.
    Tak przy okazji - kratka z drutu dziesiątki co 12 cm będzie ...
Strona 2 z 29