dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ja14

  1. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Cytat Napisał łukasz123
    Serdecznie odradzam skład budowlany M.A.H DREW TARTAK z Zaborza 15 koło Buska Zdroju.W kwietniu 2009r. właścicielce tego składu sprzedałem 2000 tys. bloczków betonowych .Pieniądze miałem dostać przelewem w ciągu 7 dni. Niestety mineło już kilka miesięcy, a żadne moje prośby nie skutkują, właścicielka obiecuje że pieniądze będą na nastepny dzień albo nieodbiera telefonu. Z tego co słyszałam to taka sama sytuacja jest przy kupnie jakiś materiałów z jej składu tzn.bierze
    ...
  2. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Czas na oczyszczalnię ścieków. Zainspirowany przykładem NJerzego postanowiłem zainstalować oczyszczalnię typu "zrób to sam".
    Zamówiłem krąg betonowy o średnicy 2 m i wysokości 1 m - pojemność 3 tyś litrów - będzie pełnił rolę osadnika. Będę miał z nim jeszcze trochę pracy - trzeba go zaizolować jakimś mazidłem, wylać dno, pokrywę oraz ścianki dzielące go na 3 komory. Za osadnikiem planuję drenaż w technologii tunelów infiltracyjnych (tunele takie ...
  3. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Witaj Kasiu. Będę brutalnie szczery. Nie odpowiem na Twoje pytania ponieważ widzę, że nie masz czasu przeczytać mojej odpowiedzi:-). A jak kiedyś będziesz miała więcej czasu to przeczytaj proszę co pisze jeden post nad Twoim. Pozdrawiam Cię serdecznie i całą Twoją Rodzinę.

    Skończyłem wylewać chudziaka w części parteru. Został tylko salon. Tyle, że ten salon ma powierzchnię 2-krotnie większą niż pozostałe pomieszczenia na porterze LOL.
    Chudziak w ...
  4. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Tiger - dziennik czytamy, komentujemy w "komentarzach" i tam też możesz zadawać pytania dotyczące budowy. W razie potrzeby możesz też pytać na p.w. Jako, że cenię sobie swoją prywatność (i anonimowość) - adresu nie podaję ale chętnie odpowiem na wszelkie inne pytania.

    W tym tygodniu zakupiłem w Castoramie bramę wjazdową "ola" za 536 zł i 6 worków cementu (60 zł) - zacząłem wylewać chudziaka - na razie w kuchni.
    Dostałem wreszcie zwrot VAT - 4130 zł. :D
  5. Jak zbudować dom za 100 tyś zł - mój(14) dziennik budowy.

    Akcja doprowadzenia wody zakończona. Ostatnie wydatki to rura arota (osłonowa pod fundamentem) i taśma sygnalizacyjna - 27 zł, dołownik (posłużył do przewiercenia się pod fundamentem a przyda się jeszcze przy ogrodzeniu) - 60 zł, zasypanie rowu przez koparkę - 110 zł (wszystko do podziału na 2)

    Dawno nie było podsumowania:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd - 7688 zł.
    Na media - 5341 zł.
    Mury - 7459 zł.
    Strop - 9052 ...
Strona 3 z 29