dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ya

  1. MoYa budowa (Konkursowego)

    Cytat Napisał KaMaL
    Panowie! Co do garazu to dalismy 12 cm styro i 13 czy 14 cm wylewki, bo jednak samochod troche wazy, w pozostalej czesci dołu jest 20 cm styro (2x 10 cm) i 5 czy 6 cm wysypki zwanej wylewką :)
    na gorze wyszlo nam 4 cm styro i 4 cm wylewki.
    wylewka w calym domu jest z włóknina (groszowa sprawa) dla wzmocnienia. a tam gdzie podlogówka jest jeszcze siatka zatomiona w wylewce.

    Pzdr
    K
    Od razu widać, że budujecie energooszczędny :) U nas będzie mniej ...
  2. MoYa budowa (Konkursowego)

    Dziękuję Ci Piotruś baaaardzo !!
    Teraz już wiem (prawie) wszystko. Oczywiście grubość całęj warstwy zakładałem przy drzwiach tarasowych itp. - pytanie nie było najmądrzejsze :oops:
    Nie pozostaje mi nic innego tylko zacząć działać.

    Pozdrawiam
    Ya
  3. MoYa budowa (Konkursowego)

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Na beton papa albo folia. Powinna być połączona z izolacją pod ścianami.Betonu niczym nie gruntowałem ale trzeba go wyczyścić z ewentualnych resztek zaprawy czy tynku. Musi być maksymalnie równy i gładki.
    Na to styropian typu dach -podłoga. Najlepiej nie w jednej warstwie. Kilka (2-3) warstw ułożonych na mijankę pozwala uniknąć szczelin . Ja w warstwie styropianu puściłem też rury od odkurzacza , wody i do grzejników na poddaszu.
    Na styropian układasz folię pod ogrzewanie
    ...
  4. MoYa budowa (Konkursowego)

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Cytat Napisał Ya
    Teraz okazało się, że będę sam robił izolację podłogi na parterze. Na razie nie mem pojęcia w jaki sposób. I znowu prośba - ktokolwiek robił, ktokolwiek wie... :)
    A co dokładnie chcesz wiedzieć ? :o 8)
    Z czego kolejne warstwy?

    Czy beton trzeba zagruntować czymś ?
    Na beton dyspersit czy papa czy folia?
    Czy dobrze kojarzę, że potem styropian, potem rozumiem że folia a potem dopiero rury od CO ?
    i potem wylewka ?
    ...
  5. MoYa budowa (Konkursowego)

    Są obiecane fotki - z zewnątrz ocieplenie:





    a wewnątrz tynki:



    ...
Strona 3 z 14