dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

duende

  1. chata za wsią

    mam nasiona brukselki i zastanawiam się, czy ją wysiać wprost do gruntu czy najpierw do doniczek... Nasionka są maleńkie.
    Poniżej wstawiam sobie informacje znalezione w sieci ...

    BRUKSELKA (KAPUSTA BRUKSELSKA)

    Dwuletnia roślina z rodziny krzyżowych pochodząca z Belgii, gdzie uprawia się ją od stuleci (stąd jej nazwa od stolicy tego kraju - Brukseli). Znalazła uznanie w Europie Zachodniej, a potem w USA. Brukselka w pierwszym okresie wegetacji ...
  2. chata za wsią

    wokół tarasu w tym roku będzie warzywnik - łatwiej podlewać, łatwiej mieć na oku.
    Idąc od lewej posadziłam i posiałam:
    - aksamitki
    - rzodkiewkę tradycyjną
    - sałatę kruchą
    - tu zostawiłam miejsce osłonięte agrowłókniną na pomidory
    - buraczki na botwinkę oraz jeśli zostanie to na buraczki :)
    - rzodkiewkę białą z czerwonym środkiem

    Prawą stronę tarasu obsadziłam wyrastającymi już mieczykami oraz melisą ...
  3. chata za wsią

    mam problem z nornicami.
    Po zlikwidowaniu 72 kopców krecich wydaje się, że krety sobie poszły. Nornice zjadają systematycznie wszystkie cebule kwiatów, kłącza, nie wybrzydzają w niczym. Mój ogród jest zagrożony...
    Dzisiaj będę w każdy napotkany tunel wkładała ząbki czosnku, którego PODOBNO nornice nie znoszą.

    Sadzę też w tym roku:

    ŁUBIN OZDOBNY ŻÓŁTY

    ...
  4. chata za wsią

    zupełnie nie wiem jak postępować z fuksją. Pięknie kwitła, zwabiała pszczoły a teraz marnieje. Nie wiem czy ma wody czy słońca czy powietrza :o :o za mało czy za dużo...
  5. chata za wsi?

    w tak zwanym międzyczasie urosły i zakwitły niespodziewanie bratki zasiane w ubiegłym roku i zapomniane :-) Nie miałam pojęcia, że bratki kwitną na drugi rok! :-) Jaka miła niespodzianka ;-)


    Zakwitły nam też dzwonki takie czerwone, chyba 'million bells'




    Deszcze wielodniowe zaskutkowały niezwykłą ...
Strona 1 z 22