dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w Elstarach g2 projekt Archon

Witam.
Zakładam dziennik budowy licząc na pomoc starszych i bardziej doświadczonych Forumowiczów. W miarę postępów budowy mam nadzieję, że i ja pomogę osobom szukającym informacji o tym projekcie.
Dziś wielki dzień- wydano PNB, ekipa weszła na działkę, geodeta wyznaczył granice budynku.
O nas: rodzina 2+2 (wkrótce 3). Nikt nie zna się na budowlance, wszystkiego uczymy się od nowa. Budową, materiałami, nadzorem zajmuję się głównie ja. Planowana data wprowadzenia- grudzień. Co z tego wyjdzie zobaczymy...
Projekt nie jest najpopularniejszy. Zmiany jakie wprowadziliśmy:
- likwidacja okapów i kominów (zostawiony 1 od kominka), będzie rekuperacja (prosilam o wstępną wycenę, na razie to czarna magia)
- likwidacja okna narożnegow kuchni, będzie od frontu długi (280cm) FIX- chcemy optycznie wydłużyć bryłę, z boku kuchni dodaliśmy wyjście na taras
- otwarcie kuchni na salon; 31m2 nie wydajemi się oszałamiającą przestrzenią.
Tyle z grubsza.
Budujemy z pustaka ceramicznego na tradycyjną zaprawę, na razie z dostępnością materiału nie ma problemu, martwią mnie tylko szybujące w górę ceny.
Każde uwagi na wszystkich etapach mile widziane.

  1. Dzień 2

    Jak start był dobry i zrobiono mi wjazd i wyznaczono granice budynku tak dzisiaj poza wycięciem kilku drzewek nie stało się nic. Sprzęt nie przyjechał.
    Ja użeram się nadal z wycenami (rekuperatory podobno podrożały , mam wyceny na poziomie 17-22tys), stal w moim składzie 3200 za tonę, i uwaga, uwaga wisienka na torcie- schody dywanowe z balustradami szklanymi wycenione przez ogólnopolską firmę uwaga (!) 52tys zł. Nawet się nie umawiałam na nic, kazałam skasować ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: cena, rekuperacja, schody dywanowe, stal Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum