dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

sys

  1. Późny Gierek- dziennik remontowy

    ...przeglądając archiwum z fotkami okazalo się, że gdzieś wybyła większość zdjęć z okresu remontu...przypomniałem sobie, iż parokrptnie musiałem formatować dysk a większość zdjęć była wrzucana na szybko na pulpit...ale oczywiście coś nie coś przetrwało ;)
    oto wejście do mieszkanian na dole od strony ogrodu

    ...mimo, że dom był postawiony na działce o pow.4,7 ara :oops: posiadał spory jak na zaistniałe warunki ...
  2. Późny Gierek- dziennik remontowy

    a oto jak chcieliśmy zmienić(i zmieniliśmy!) plan pomieszczeń na dole:

    ...wywaliłem przede wszystkim okno w kuchni które wychodziło na werandę oraz postawiłem ściankę zmniejszającą werandę do niezbędnego korytarzyka , przez co zyskaliśmy małe ale jakże pożyteczne pomieszczenie jakim jest jadalnia, posiłki trafiają odrazu na stół przez co odchodzi zbędny balagan w pokojach, do tego co prawda zmniejszyliśmy ...
  3. Późny Gierek- dziennik remontowy

    (ze względu na pracę relacja pokuleje przez chwilę)

    ...umówiliśmy się ze sprzedającymi, że do 2.11.06 dom będzie "czysty prawnie" tzn, po wymeldowaniach , ale remont mogę zacząć nieco wcześniej bo na początku października...
    ...oto jaki zastałem stan lokalowy :
    ...dom o pow.wg KW miał 112m2 i był podzielony na odrębne lokale (księgi wieczyste) na lokal na dole o pow.użytkowej 35m2 oraz na lokal na górze o pow.użytkowej 77m2.
    ...oto ...
  4. Późny Gierek- dziennik remontowy

    ...Negocjacje czyli wszystko jak po maśle:
    ...w wyniku wywiadu przeprowadzonego z głównym mieszkańcem dowiedziałem się, że na dniach...ok 1-2 miesiące przeprowadzają się do nowo wybudowanego domu .. cena za ten klocek...nieprawdopodobna... 110 tys.zł...hehe...targowalem się jeszcze i zbiłem do 105 tys.zł... nie mogłem uwierzy, że się dogadaliśmy w 5 minut... podaliśmy sobie rękę co znaczyło, że dobiliśmy targu! :D
    ...nawet wtedy nie wlazłem do środka zobaczyć ...
  5. Późny Gierek- dziennik remontowy

    ...Witamy...trochę od pewnego czasu zazdrościliśmy tych wszystkich dzienników budowy , w końcu zebraliśmy myśli i zamierzamy sklecić parę słów jak to jest z remontami popularnych klocków z początku lat 80-tych ubiegłego stulecia...

    Geneza problemu czyli jak to się zaczęło:

    ...Jest lato 2006 roku...Trzcianka, spokojne miasteczko niedaleko Piły w Wielkopolsce. Mieszkamy sobie w wymarzonym jak nam się wtedy wydawało mieszkaniu własnościowym w jednym ...
Strona 4 z 4